Żyj lepiej, żyj ekologicznie

Coraz więcej z nas zastanawia się, co można zrobić dla naszej planety. Od wielu lat media bombardują nas i straszą wielką zagładą Ziemi. Toniemy w plastiku, oceany stają się powoli gigantycznymi wysypiskami śmieci. Wszystko to ma niebagatelny wpływ na florę, faunę, oraz bezpośrednio na życie człowieka.

Z ekologią za pan brat

opakowania jednorazowe ekologiczneCo możemy zrobić, aby odbudować nadzieję na życie w lepszym świecie dla przyszłych pokoleń? Po pierwsze: zmienić złe nawyki i przyzwyczajenia. Po drugie: edukować następne pokolenia. Chociaż coraz częściej wydaje się, że to nasze dzieci edukują nas, dorosłych. Prościej i taniej jest kupić fast fooda, lub sałatkę na wynos w plastikowym opakowaniu, w przydrożnym barze. Niestety tworzywa sztuczne wciąż niepodzielnie królują w przemyśle spożywczym i gastronomicznym. Nie zastanawiamy się nad tym, że plastik jest tani tylko z pozoru. Nie myślimy, jakie koszty ponosimy w związku z zanieczyszczaniem środowiska naturalnego. Na szczęście coraz większą popularność zdobywają opakowania jednorazowe ekologiczne. Wytworzone z naturalnych surowców, jak papier, trzcina cukrowa, czy nawet otręby, są w pełni biodegradowalne i nie przyczyniają się do zanieczyszczania naszej planety. Mało tego, bardzo często takie właśnie opakowania jednorazowe ekologiczne powstają z różnego rodzaju odpadów poprodukcyjnych, przeznaczonych początkowo do spalenia. Taki sposób ich wykorzystania daje im nowe życie. Warto też odzwyczaić się od jednorazowych plastikowych reklamówek. Jeśli już musisz, kup torbę papierową, a przy okazji następnych zakupów postaraj się być przygotowany i zabierz ze sobą siatkę wielorazowego użytku. To proste sposoby, ale jakże skuteczne.

Dbanie o nasze środowisko nie wymaga wyrzeczeń, nie sprawi, ze nasze życie będzie bardziej skomplikowane. Wręcz przeciwnie. Wpojenie sobie, a przy tym naszym dzieciom, kilku prostych zasad, pozwoli nam na radość z życia w lepszym, zdrowszym świecie i da nadzieję na lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń.