Zwiększanie mocy silnika przy użyciu chipów elektronicznych

Wiele osób kupując samochód planuje jego dalsze modyfikacje. Niektóre z modyfikacji obejmują sferę wizualną inne dotyczą zwiększenia osiągów auta. Zwiększenie osiągów przyczynia się do lepszego komfortu jazdy a także poniekąd zwiększeniem bezpieczeństwa.

Instalacja chipu sterującego filtrem cząstek stałych

chiptuning dpf śląskPolega to na możliwości bardziej sprawnego wyprzedzania podczas różnych sytuacji drogowych. Sposobów na zwiększenie wydajności i mocy silnika jest wiele. Najprostszym z nich jest stosowanie bogatszych mieszanek paliwowych. Odpowiednie paliwo potrafi dać silnikowi dodatkowych kilka koni. Dla niektórych jest jednak to niewystarczające i inwestują oni w lepsze chłodzenie silnika czy wydajniejsze układy wylotowe. Jedną z najpopularniejszych metod zwiększenia osiągów jest chiptunning. Wiele aut w województwie śląskim jest poddawanym tego typu zabiegom. Chiptunning ma za zadanie zmianę fabrycznych nastaw wtrysku paliwa oraz innych parametrów, które wpływają na wydajność jednostki napędowej. Bardzo często wykonywaną usługą jest chiptuning dpf śląsk. Filtr cząstek stałych jest jednym z elementów osprzętu silnika wysokoprężnego. Jego parametry można regulować przy pomocy odpowiednich urządzeń. Podczas przeprowadzania chiptunningu bardzo często stosowane jest chociażby mapowanie silnika, które pozwala na uzyskanie dodatkowej mocy z jednostki. Warto również zauważyć, że odpowiednio przeprowadzony chiptunning nie zmniejsza w sposób znaczący trwałości jednostki napędowej, a przynosi on wymierne rezultaty w postaci kilkunastu a czasami kilkudziesięciu dodatkowych koni mechanicznych.

Różnica ta jest odczuwalna podczas codziennej jazdy. Po przeprowadzeniu chiptunningu należy się jednak spodziewać wzrostu zapotrzebowania na paliwo przez jednostkę napędową co jest skutkiem ubocznym. Zużycie to nie zwiększa się jednak w sposób drastyczny. Metoda ta jest niezwykle popularna szczególnie na śląsku.