Zmieniamy skarpety na bardziej kolorowe

 

Są pewne elementy garderoby, które teoretycznie są mało znaczące dla całościowego wizerunku. Tylko teoretycznie, ponieważ wszystko ma znaczenie i wpływa na nasze samopoczucie i samokoncept. Mało się o tym mówi, ale poprzez zmianę ubrań możemy naprawdę mocno wpłynąć na naszą psychikę. Nawet poprzez tak drobny element, jakim są skarpetki.

Moda na kolorowe skarpety

skarpety stanceDo jakiegoś czasu skarpetki miały tylko za zadanie chronić nasze stopy przed zimnem. We współczesnych czasach, kiedy to wszystko nabiera trochę innego znaczenia, skarpetki są bardzo istotnym uzupełnieniem naszej garderoby. Ich zadaniem jest przede wszystkim wyróżnienie się. Nawet panowie w eleganckich garniturach lubią często zaszaleć i założyć skarpetki z zabawnym lub wyrazistym kolorystycznie motywem. W ten trend oryginalnych stóp idealnie wpisują się na przykład skarpety stance, które wykonane są z bardzo wysokiej jakości materiałów i zachwycają oryginalnymi wzorami. Skarpetki stance mają kolekcje damską, męską, młodzieżową i dziecięcą. Czyli praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zwrócić uwagę na to, jak elementy garderoby wpływają na nasze samopoczucie. Spróbujmy założyć czarne skarpetki jednego dnia, a drugiego takie z zabawnym motywem. Sama świadomość noszenia na stopach czegoś z pozytywnym przesłaniem wprawia nas w lepszy nastrój. Warto więc czasami stosować takie niewinne zabiegi psychologiczne, aby świadomie wpływać na swoje samopoczucie.

Kto by pomyślał, że zwykła zmiana skarpetek z szarych na bardziej kolorowe może mieć wpływ na nasz nastrój. A jednak tak jest. Wykorzystują ten fakt producenci skarpetek, którzy wypuszczają na rynek coraz bardziej odważne wzory i kolory dedykowane każdej grupie wiekowej. Skarpetki stały się hitem mody ostatnich lat.