Ziemia zbudowana z okrzemek – czym jest?

Diatomit to określenie na bardzo zdrową, sypką substancję, która wpływa bardzo pozytywnie na organizm człowieka. Można ja brać w formie tabletek, jednak należy uważać, by nie przedawkować jej. W bezpośrednim kontakcie człowieka z nią może się okazać uczulająca, jednak jako dobry filtr, również dla człowieka, jest niezastąpiona.

Zastosowanie ziemi okrzemkowej do filtracji organizmu

spożywcza ziemia okrzemkowaOkrzemki to małe glony, które wydobywa się w kilku miejscach w Polsce, przez co ziemia jest tak popularna. Spożywcza ziemia okrzemkowa jest bardzo dobrym filtrem. Dzięki niej można w bardzo łatwy i szybki sposób pozbyć się toksyn z organizmu. Pomaga także w pozbyciu się pasożytów zamieszkujących organizm pacjenta. Do jednych z najmniej oczywistych faktów należy to, że ziemia diatomitowa pomaga w usuwaniu nieprzyjemnego zapachu z ust. Działa więc na organizm od wewnątrz na kilka różnych sposobów. Prawdopodobnie jest także dobra dla skóry i poprawia jej sprężystość, wspomagając produkcję kolagenu. Nie wiadomo, czy jest lekiem na osteoporozę, jednak wielu zażywa ziemię okrzemkową profilaktycznie. Jako że ma podobno dobry wpływ na kości, może zapewnić także dobrą kondycję paznokci. By czuć się lepiej i lżej, można przyjmować ziemię okrzemkową w rozsądnych ilościach, która zadziała zbawiennie na perystaltykę jelit oraz na cały układ pokarmowy, przy czym pozytywnie wpływa na ludzki układ odpornościowy. Najlepiej zażyć jej dawkę tuż przed posiłkiem, bądź krótko po jedzeniu.

Ziemia okrzemkowa ma wiele zalet i warto przemyśleć rozpoczęcie kuracji. Można dostać ja w aptece w różnych cenach i najważniejsze to po połknięcie tabletki dobrze zapić ją wodą. Sama woda powinna być spożywana w ciągu dnia w ilości dwóch litrów, co także przyczynia się do lepszego samopoczucia człowieka.