Ziarnistą kawę Lavazza pije cały świat

Ostatnio bardzo często kupujemy kawy ziarniste z uwagi na ich aromat, który wydziela się podczas mielenia i niepowtarzalny smak, kiedy kawa zostanie już zaparzona. Kawa Lavazza jest chyba pita na całym świecie oraz jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, choć jej ojczyzną są Włochy, choć ziarna pochodzą z Ameryki Południowej.

Coraz częściej sięgamy po ziarnistą Lavazzę

kawy lavazza ziarnistaSą wśród nas tacy, którzy nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez wypicia porannej kawy. Najczęściej decydujemy się na espresso, które ma nas postawić na nogi lub łagodne cappuccino z dużą ilością mleka. Jeśli chodzi o kawy Lavazza ziarnista jest kawą, której smak doceniły miliony ludzi na całym świecie. Pochodzi ona z z Ameryki Południowej, przetwarzana jest we Włoszech, a jej eksport obejmuje całą Europę oraz inne kraje. Kawy ziarniste wybieramy coraz częściej i coraz częściej odchodzimy od kupowania kaw rozpuszczalnych, które nie są smaczne i mają sporo sztucznych składników. Ziarnista kawa podczas mielenia wytwarza niesamowity aromat, który zwykle roznosi się po całym domu lub kawiarni, które również coraz częściej zaopatrują się w kawy ziarniste. Tu też króluje oczywiście Lavazza, która ma wiele odmian opartych zarówno na arabice lub silniejszej robuście. Czasem mielonych jest wiele odmian kaw, by stworzyć tę, która będzie miała wyrazisty aromat. Jej smak nigdy nie jest kwaskowy i nie musimy dodawać do niej zbyt dużo cukru, by zabić kwaskowy posmak. Lavazza często ma wręcz czekoladowy posmak i z tego też względu jest tak bardzo popularna.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż ziarnista kawa Lavazza jest jedną z najczęściej pitych kaw na świecie. Stanowi ona mieszankę idealnie wypalanych na słońcu ziaren, które po zmieleniu mają bardzo wyrazisty aromat. Może być podawana zarówno jako espresso, jak i cappuccino. Wszystko zależy od tego, jaką kawę lubimy najbardziej.