Zestaw do kąpieli dla niemowlaka

Kiedy rodzi się dziecko, to wymaga ono całodobowej opieki rodzica. Mama myje, pielęgnuje, ubiera i karmi maluszka do momentu, aż nie stanie się samodzielny. Najwięcej problemów stwarza zawsze kąpiel, bo niemowlaki potrzebują pomocy.

Co zawiera zestaw do kąpieli dla niemowląt?

zestawy kąpielowe dla niemowlątKąpiel noworodka i niemowlaka wygląda trochę inaczej niż większego dziecka, które w dużym stopniu jest samodzielne. Tak małe dzieci musimy cały czas asekurować, bo mogą się w wannie przechylić, albo zbytnio zanurzyć. Do kąpieli dziecka potrzebujemy kilku niezbędnych artykułów, które musi posiadać w domu każdy rodzic. Zestawy kąpielowe dla niemowląt zostały stworzone z myślą o wygodzie rodziców i komforcie maluszków. W zestawie znajdują się wszystkie produkty do kąpieli i pielęgnacji. Najważniejszym elementem jest oczywiście wanienka, która może być zwykła, albo anatomiczna ze specjalnym wkładem, który możemy wyciągnąć kiedy dziecko będzie umiało już samodzielnie siedzieć. Wielkość wanny jest zróżnicowana w zależności od wieku dziecka, ale możemy też wybrać rozmiar uniwersalny, czyli największy, bo będzie maluchowi najdłużej służył. Zestaw zawiera ręczniki małe i kąpielowe wykonane z miękkiej bawełny, która doskonale chłonie wodę i szybko osusza skórę dziecka. Dołączone kosmetyki pielęgnujące ograniczają się do płynu do kąpieli z emolientami, szamponu, czy kremu do skóry. Po kąpieli najłatwiej obciąć maluszkowi paznokcie, a więc w zestawie znajdziemy też specjalne nożyczki z zaokrąglonymi końcami, oraz szczotkę do włosów.

Niektóre zestawy posiadają także w komplecie specjalną podstawę pod wanienkę, dzięki której możemy wygodnie kąpać niemowlaka w każdym miejscu i na dowolnej wysokości. Zestawy do kąpieli kupimy w każdym sklepie z artykułami dla dzieci.