Zastosowanie słupków elastycznych

W wielu miastach obszar starówki jest niedostępny dla samochodów. Jednak znajduje się tam zazwyczaj dużo restauracji, hoteli, czy barów, które muszę przyjmować zamówienia. W związku z tym udostępnia się niektóre ulice do ruchu, by samochody dostawcze mogły się po nich poruszać, tak samo, jak pracownicy konkretnych miejsc.

Zalety słupków elastycznych

słupki elastyczne z PCVUdostępniając niektóre ulice na starym mieście, należy dobrze je oznakować, by wszyscy wiedzieli jak się po nich poruszać. Bardzo często wykorzystywane są do tego słupki elastyczne, które tworzone są z PCV. Przede wszystkim dlatego, że nie są one w stanie uszkodzić pojazdu i nie są groźne dla pieszych. Co więcej, są bardzo proste w montażu. Wykorzystuje się do niego specjalne kołki rozporowe, które można stosować w każdej nawierzchni. Produkt ten oprócz dobrego wykonania musi być również odpowiednio oznaczony. Słupki elastyczne z PCV zazwyczaj pokrywane są pomarańczową farbą, na która nakleja się specjalne odblaskowe paski. Dzięki temu są one widoczne w nocy. Ich wysokość nie przekracza zazwyczaj jednego metra. Jednak są one dostępne w różnych rozmiarach, w związku z tym każde miasto może przystosować je do swoich wymagań. Oczywiście sprawdzą się one również w innych miejscach. Bardzo często są używane także na parkingach. Oddzielają od siebie miejsca, co pomaga kierowcom w odpowiednim ustawieniu samochodu. Niektóre firmy z ich pomocą wyznaczają również ciągi komunikacyjne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by tymczasowo zastosować je w konkretnym miejscu.

Używanie słupków elastycznych wykonanych w PCV jest bardzo proste. Przede wszystkim można stosować je na każdym podłożu. Nie są one również drogie i bez problemu kupi się je w każdym sklepie branżowym. Ich utrzymanie także nie łączy się z ciężką pracą, ponieważ są odporne na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki atmosferyczne.