Zastosowanie drewna egzotycznego bangkirai

Jeszcze nie tak dawno temu drewno bangkirai w ogóle nie było znane w naszym kraju. Obecnie stan ten zaczyna się zmieniać i coraz więcej osób decyduje się na elementy wykonane właśnie z tego gatunku drewna. Jest to drewno egzotyczne, które posiada praktycznie same zalety.

Wytrzymałość i wodoodporność bangkirai

taras z drewna bangkirai - warszawaMa też wiele różnych zastosowań. Przede wszystkim stosuje się je jako drewno tarasowe. Jeśli chodzi o pochodzenie tego drewna, to w stanie dzikim występuje ono w Azji Środkowej. Rośnie też na Dalekim Wschodzie, a nawet w Syberii. Jak wiele innych gatunków drewna egzotycznego, to również charakteryzuje się dużą trwałością. Jest to drewno twarde, odporne na uszkodzenia – głównie chodzi tutaj o uszkodzenia mechaniczne np. tarcie. Taki taras z drewna bangkirai – warszawa wybierany jest przez coraz więcej osób. W drewnie tym znajduje się bardzo duża ilość olejów naturalnych. To sprawia, że bangkirai jest odporne nawet na wysoka wilgotność i idealnie sprawdza się jako drewno do użytku zewnętrznego – m.in. właśnie na taras. W drewnie jest też całkiem sporo krzemu. Pierwiastek ten zabezpiecza przed procesami gnilnymi. Bardzo charakterystyczne dla bangkirai jest naturalne patynowanie. Jeśli nie zostanie zaimpregnowane, to z biegiem czasu drewno pokryje się białym albo szarym nalotem. Nie będzie to jednak w żaden sposób wpływać na użytkowanie drewna. Jest to gatunek niezwykle trwały.

Nawet jeśli nie zostanie poddany impregnowaniu, to jest w stanie wytrzymać długie lata intensywnego użytkowania. Już samo suszenie drewna przebiega długo ze względu na dużą zawartość olejów. Podłogi, tarasy oraz meble wykonane z tego drewna na pewno spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Warto postawić na wodoodporne i twarde drewno egzotyczne w cenie około 200 zł za m2.