Zakup materaca na zamówienie

Chyba każdy zna to uczucie, kiedy wstaje rano niewyspany i obolały. Najczęściej jest to wynikiem źle dobranego materaca, który zwyczajnie jest niewygodny i uniemożliwia wyspanie się. W takiej sytuacji trzeba go jak najszybciej wymienić na dopasowany.

Jakie rozmiary mają materace?

materace na zamówienieWiększość łóżek dostępnych w sprzedaży jest jedno lub dwuosobowa. Znajdziemy także rozkładane sofy dwu, trzy, a nawet czteroosobowe ze składanymi materacami. Wśród tych grup wyróżnia się jeszcze materace sprężynowe, lateksowe, kokosowe czy piankowe. Przeważnie producenci wytwarzają je w rozmiarach pasują do większości łóżek, więc jeżeli mamy klasyczny model ramy, to z pewnością materace dostępne w sklepach będą pasowały. Problem się robi, kiedy nasze łóżko odbiega od normy i żaden ogólnie dostępny materac nie pasuje do ramy. Wtedy pozostają nam jedynie materace na zamówienie. Możemy sobie dowolnie wybrać jego rodzaj i rozmiar, dzięki czemu będzie idealnie pasować do ramy łóżka. Z takiej usługi korzystają też osoby, które chcą mieć materac jako łóżko, gdyż nie mają miejsca na ramę łóżka czy zwyczajnie jej nie posiadają. Wysoki materac z powodzeniem może stanowić samodzielne łóżko. W sklepach znajdziemy materace w rozmiarze dziewięćdziesiąt na sto osiemdziesiąt lub sto na dwieście centymetrów w przypadku jednoosobowych materacy, natomiast na zamówienie możemy mieć nawet materac w rozmiarze dziewięćdziesiąt na dwieście dwadzieścia centymetrów. Wielu producentów ma w swojej ofercie taką możliwość i jest ona często poszukiwana.

Obecnie coraz częściej odbiega się od ogólnie przyjętych norm i wykonuje się meble niepowtarzalne. Wynikiem tego są łóżka, do których ciężko dopasować materac. Cena materaca oscyluje w przedziale między pięćset a dwa tysiące złotych, w zależności od rozmiaru.