Wytrzymałe okulary ochronne

Okulary ochronne, mimo iż były niezbędnym elementem stroju ochronnego, były w naszym zakładzie wymieniane średnio raz w tygodniu. Modele w które byliśmy wyposażani były przede wszystkim bardzo tanie, aczkolwiek ich odporność pozostawiała wiele do życzenia. Coraz częściej więc zastanawialiśmy się nad możliwością poprawy jakości przydzielanego nam sprzętu.

Niezawodne wzmacniane okulary robocze

okulary ochronne utwardzoneWadliwe, łatwe do uszkodzenia okulary powodowały ogromne ryzyko powstania wypadków podczas pracy, dlatego niska jakość i wytrzymałość była w naszym wypadku nie do przyjęcia. Zamiast na typowe okulary robocze, zdecydowaliśmy się więc na profesjonalne okulary ochronne utwardzone, które nie były przeznaczone tylko do pracy, ale również polecane dla służb policyjnych i wojskowych. Wybrany przez nas model miał bardzo szeroką szybę, która bardzo dobrze chroniła oczy, ale również zapobiegała dostawaniu się odprysków pod okulary, co było dość częstym mankamentem w okularach o mniejszym rozmiarem szybek. Modele te posiadały certyfikat wytrzymałości na najwyższym poziomie, więc wedle producenta wytrzymywały ogromne obciążenia, znosząc nawet uszkodzenia po strzale ze strzelby gładkolufowej bez większych uszczerbków. Takie okulary były idealne do zastosowania w warsztacie, gdyż z tak wysoką wytrzymałością, nie było tam zbyt wielkich szans na ich uszkodzenie.

Oczywiście, jedna para takich okularów były o wiele droższa niż standardowe, tanie okulary ochronne ze sklepu budowlanego, jednak owe okulary mogły służyć całymi latami bez konieczności wymiany, podczas gdy tanie modele ulegały zniszczeniu zazwyczaj po kilku dniach intensywnej pracy. Wytrzymałe okulary bardzo poprawiły bezpieczeństwo w warsztacie, i pozwoliły na sprawniejszą pracę bez żadnych wypadków.