Wyposażenie dwupłaszczowego zbiornika na olej napędowy

Zbiorniki na olej napędowy zdobywają coraz większą popularność wśród właścicieli firm, które posiadają samochody dostawcze i ciężarowe. Tego typu zbiorniki możemy też spotkać w wielu parkach maszynowych. Klienci wybierają je także ze względu na niezwykle nowoczesną budowę, bezpieczeństwo użytkowania oraz akcesoria i elementy sprawiające, że zbiorniki są łatwe w eksploatacji.

Dwupłaszczowy zbiornik na olej i jego elementy

dwupłaszczowe zbiorniki na olejPodstawowym plusem nowoczesnego zbiornika na olej, jest jego budowa. Jego dwupłaszczowa konstrukcja pozwala na bezpieczne przechowywanie paliw, a cały zbiornik i jego budowa zapewnia bardzo dobrą ochronę przed niekontrolowanym wyciekiem lub rozszczelnieniem się zbiornika. Nie wydobywa się z niego także zapach paliwa. Dwupłaszczowe zbiorniki na olej są wyposażone w mocne pompy, które zapewniają przepływ paliwa nawet do 70L-min. Jednym z najważniejszych akcesoriów nowoczesnego zbiornika jest elektroniczny przepływomierz, dzięki któremu tankujący samochód pracownik firmy może być informowany o aktualnej ilości paliwa w zbiorniku. Jest mu także przedstawiana ilość paliwa zatankowanego do samochodu lub przenośnego zbiornika czy karnistra. Nowoczesny zbiornik jest oczywiście wyposażany w pistolet automatyczny, typowy na przykład dla stacji benzynowych. Dzięki niemu możliwe jest idealnie dokładne dozowanie wlewanego paliwa. Konstrukcja zbiornika jest wykonywana z materiałów wysoce odpornych na działanie czynników zewnętrznych.

Zbiornik na paliwo jest także objęty licznymi badaniami i kontrolami, które mają swoje odzwierciedlenie w wielu certyfikatach. Najważniejszym z nich jest tak zwany certyfikat UDT, który gwarantuje najwyższą jakość wykonania. Każdy zbiornik jest także obejmowany kompleksowym serwisem gwarancyjnym.