Wybór oraz montaż szyny na broni palnej

Osiągi broni w największym stopniu zależą od niej samej. Można jednak dodawać osprzęt, którego zadaniem będzie poprawa jakości strzału. Wszelkiego rodzaju celowniki optyczne są dobrym wyborem, lecz broń musi być specjalnie przystosowana do nich. Chodzi o szynę, która umożliwia trwały i bezpieczny montaż każdego typu celownika.

Jak wybrać i zamontować szynę montażową? 

szyny montażowe do broniPierwszym, na co zwrócisz uwagę przy wyborze szyny, poza ceną, będzie jej szerokość. Najpopularniejszą szerokością jest szyna 11 mm. Patrząc na szyny montażowe do broni zobaczysz, że większość egzemplarzy posiada własnie taki rodzaj. Dlaczego? Najwięksi światowi producenci tworzą sprzęt z możliwością montażu na takim prowadzeniu. Wniosek jest jeden, należy wybierać szyny 11 mm. Często pojawia się pytanie dotyczące montażu szyny na broni. Użytkownicy zastanawiają się, czy jest to skomplikowane oraz ile trwa. Lepiej wybrać się z tym do fachowca, czy zrobić samemu? Śmiało można zrobić to samodzielnie, jednak uzyskany efekt zależy od tego, jak dokładni jesteśmy podczas prac. Każda broń posiada miejsce, gdzie można osadzić taką szynę. Łączy się ją z bronią przy pomocy śrubek dodawanych w zestawie. Nie można zapomnieć o gumowej uszczelce, która amortyzuje drgania oraz podkładce. Dzięki temu szyna będzie trwała. Trzeba ją osadzić tak, aby patrząc z góry celownik otwarty znajdował się pośrodku. Takim sposobem broń zyska wysoką celność. 

Po całym montażu niezbędny jest czas, który można poświęcić na testowanie broni. Przyda się wizyta na strzelnicy oraz spora dawka amunicji. Mniej więcej po pięciuset strzałach można określić, czy szyna jest poprawnie zamontowana. Należy przetestować ją pod względem wytwarzanych przez drgań, które nie powinny doprowadzać od samodzielnego odkręcania śrubek.