Wybór nocnej szafki

Szafki nocne są doskonałym przykładem mebli, które powinny wyróżniać się zarówno pod względem formy, jak i funkcji. Nie ma sensu mieć wspaniałej szafki nocnej, jeśli nie można dotrzeć do lampki nocnej. Podobnie niepożądanym efektem jest, aby staranny projekt wystroju sypialni został zniszczony przez dziwaczny, czysto praktyczny element. Szafki nocne powinny pasować do stylu wnętrza.

Wybór idealnej nocnej szafki z połyskiem

szafka nocna biała połyskIdealna wysokość szafki nocnej równa się mniej więcej górnej części materaca. Jest to ważne, ponieważ odpowiednia wysokość szafki ułatwia dotarcie do niej i przedmiotów znajdujących się na niej. Jeśli nie jest możliwe idealne dopasowanie wysokości, można wybrać coś lekko wyższego ponieważ wyższa szafka nocna biała połysk wygląda lepiej niż niższa. Równie ważne jest oświetlenie. W przypadku posiadania większej ilości miejsca dobrze jest wybrać lampkę nocną z przełącznikiem umiejscowionym w takim miejscu, aby nie musieć się schylać w celu włączenia lub wyłączenia światła. Jeśli szafka nocna nie jest wystarczająco duża do umieszczenia na niej lampki, należy zainstalować kinkiety ścienne lub innego rodzaju oświetlenie montowane na ścianie nad łóżkiem. Szafki nocne z szufladami doskonale nadają się do przechowywania rzeczy takich jak okulary, leki i inne przedmioty trzymane w sypialni. Należy pomyśleć, czy wybrać coś z drzwiczkami, otwartą przestrzenią, czy po prostu zwykłym blatem. Połączenie małej szuflady na górze z otwartą półką pod spodem, działa naprawdę dobrze.

Jeśli nie posiada się wystarczającego budżetu na kupno szafki nocnej lub po prostu ma się ochotę na coś niekonwencjonalnego, jako szafki można również użyć starych skrzynek na jabłka, pólek, kuferków, różnych wieszaków i innych przedmiotów. Wystarczy wykazać się kreatywnością, ponieważ możliwości są w zasadzie nieograniczone.