Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/pphupawel.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379

Wybór elektrycznego pieca do sauny

Aby sauna spełniała swoją funkcję, potrzebny jest odpowiedni piec. Jego wybór na pierwszy rzut oka może wydawać się prosty, ale są różne wymagania, o których należy wiedzieć – w tym wielkość sauny i rodzaj instalacji elektrycznej. Warto dowiedzieć się, jak wybrać odpowiedni piec do sauny, aby zapewnić bezpieczne i wydajne użytkowanie.

Elektryczne piece do sauny – najważniejsze informacje

piec elektryczny do saunyPiec jest najważniejszym elementem sauny – pozwala na ogrzanie całej sauny optymalną temperaturą. Piec elektryczny do sauny pozwala również na odparowanie wody, która została wcześniej wydana. Przed wyborem pieca do sauny i jakichkolwiek akcesoriów należy przede wszystkim wiedzieć, jakie jest zasilanie elektryczne i kubatura pomieszczenia. Oba te parametry planowane są już na etapie budowy tego pomieszczenia. Nagrzewnicę elektryczną można podłączyć do zasilania jednofazowego 230 V lub trójfazowego 400 V. Drugi typ jest znacznie bardziej uniwersalny, ponieważ pasuje do większości grzałek dostępnych na rynku, szczególnie tych o większej mocy.. Dlatego planując instalację sauny w swoim przyszłym domu czy ośrodku rekreacyjnym, należy pamiętać, że będzie to wymagało ostatecznej decyzji w początkowej fazie projektu nieruchomości. W przeciwnym razie gotowy budynek będzie musiał zostać zmieniony pod saunę.Wiedząc, jaką sieć elektryczną posiadamy musimy również sprawdzić objętość przestrzeni, w której będzie on używany. 

Producenci pieców elektrycznych do sauny zawsze określają przestrzeń do jakiej przeznaczony jest dany model, zamieszczają również informację o mocy wyjściowej oraz wymaganym zasilaniu. Przyjmuje się, że w saunach domowych 1 kW powinien odpowiadać 1 m sześciennemu. Na przykład w pomieszczeniu o kubaturze 9 m sześciennych najwydajniejszy będzie grzejnik o mocy 9 kW.