Wybieramy smoczek dla niemowlęcia

 

Skompletowanie wyprawki niemowlęcej może być nie lada wyzwaniem. W szczególności, jeśli przyszli rodzice spodziewają się swojego pierwszego dziecka i nie mają w tej kwestii żadnego doświadczenia. Trzeba pamiętać bowiem nie tylko o wszystkich niezbędnych akcesoriach dla dziecka, ale przede wszystkim zadbać, by były one odpowiedniej jakości i bezpieczne dla maluchów.

Wybór smoczka na niemowlaka

jaki smoczek dla niemowlaka wybraćMałe dzieci mają szczególne potrzeby. Sporo czasu w ciągu doby spędzają na spaniu, dlatego rodzice powinni zadbać o odpowiednie warunki dla maluchów podczas snu. Drugą ważną kwestią jest oczywiście potrzeba bliskości i poczucie bezpieczeństwa, które rodzice muszą im dać, aby były spokojne. Ważne jest oczywiście również ich żywienie. Niemowlęta mają w związku z tym silny odruch ssania, z którym się rodzą. Dlatego też karmione są butelkami, lub piersią. Odruch ssania służy im jednak nie tylko do jedzenia, ale również w wielu przypadkach pozwala na uspokojenie się. Dlatego też rodzice muszą wiedzieć jaki smoczek dla niemowlaka wybrać, aby był najlepiej dopasowany do potrzeb dziecka. Smoczek musi nie tylko nam się podobać, ale przede wszystkim mieć właściwy rozmiar – zbyt mały nie spełni swojej funkcji, a za duży będzie przez dziecko wypluwany i stworzy zagrożenie. Musi być oczywiście wykonany z bezpiecznych dla maluchów materiałów i posiadać atest. Wówczas możemy z pewnością i spokojem dać smoczek dziecku.

Smoczki pozwalają niemowlakom na uspokojenie się i jednocześnie spełnienie jednego z podstawowych odruchów jakim jest ssanie. Warto zaopatrzyć się w dobrej jakości smoczek jeszcze przed narodzinami dziecka, aby w razie potrzeby mieć go pod ręką. Dzięki temu, nasze niemowlę będzie czuć się komfortowo w każdej stresującej je sytuacji.