Właściwe zagospodarowanie przestrzeni magazynowej

Wiele przedsiębiorstw boryka się z problemem braku miejsca do właściwego magazynowania swoich towarów. Niby dysponują odpowiednią przestrzenią magazynową, która jednak nie jet we właściwy sposób zagospodarowana. To rodzi wiele problemów. Przestrzeń nie jest optymalnie wykorzystana, znalezienie odpowiednich towarów jest bardzo czasochłonne, a poruszanie się pomiędzy wyrobami wymaga nie lada umiejętności. Na szczęście istnieje sprawdzone rozwiązanie na pozbycie się tego problemu.

Konstrukcje zwiększające przestrzeń magazynową 

regały samojezdneWystarczy tylko wyposażyć swoją przestrzeń roboczą w odpowiednie regały magazynowe. Nie muszą to być jednak zwykle, proste konstrukcje. Coraz większą popularnością cieszą się regały samojezdne. Osadzone są one na specjalnych ruchomych podstawach, które suną po torach umieszczonych w podłodze. Dzięki temu można zmieniać położenie regałów, przesuwać je, a tym samym zrobić więcej miejsca do dodatkowe przechowywanie. Regały samojezdne są z powodzeniem wykorzystywane w wielu hurtowniach, większych magazynach oraz archiwach. Wielkość miejsca do przechowywania towaru jest ustalana indywidualnie. Tym samym może być ona dostosowana do wielkości załadowanej palety euro, jak i również do objętości jaka zajmują teczki z dokumentami. Firmy zajmujące się realizacją tego typu zleceń, bardzo indywidualnie podchodzą do każdego z nich. W związku z tym można otrzymać idealnie dopasowane do danego wnętrza i potrzeb firmy konstrukcje. 

Podsumowując, aby skutecznie zwiększyć swoją przestrzeń magazynową i cieszyć się z dobrze zagospodarowanego, łatwego w obsłudze magazynu, warto zastanowić się nad montażem regałów samojezdnych. Tego typu konstrukcje są bardzo wygodne w obsłudze. Projektuje się je na indywidualne zamówienie klienta. Tym samym są ściśle dopasowane do jego potrzeb.