W jakiej dzielnicy Krakowa kupić mieszkanie?

 

Kraków jest pięknym miastem, w którym samo zamieszkiwanie daje maksimum satysfakcji. Niekoniecznie trzeba mieszkać w jego centrum, by poczuć specyficzny klimat i cieszyć się jego innymi walorami. Nowa Huta to dzielnica historyczna, na temat której urosło wiele mitów.

Mieszkanie na sprzedaż w Nowej Hucie

mieszkania na sprzedaż Nowa HutaW większych, historycznych miastach Polski, reguła na temat mieszkań jest prosta – im dalej od centrum, tym taniej kupimy lokal. Nie inaczej jest w przypadku Nowej Huty. Została ona wybudowana jako dzielnica mająca służyć robotnikom, pracującym w hucie imienia Tadeusza Sendzimira. Jednak z czasem rozrosła się i dziś jest tak wielka, ze jej obszar stanowi prawie jedną piątą powierzchni Krakowa. Jeżeli szukamy mieszkania na sprzedaż Nowa Huta jest dzielnicą, w której bez wątpienia znajdziemy lokal odpowiadający naszemu gustowi oraz kieszeni. Tutaj znajdziemy zarówno nowe apartamentowce, jak i stare bloki. Kwestią naszego wyboru, pozostaje miejsce jakie wyselekcjonujemy. Na każdym nowohuckim osiedlu znajdują się tereny zielone jak parki i aleje spacerowe, dzięki czemu zawsze jest gdzie wyjść na spacer z dziećmi. Ponadto prawie każde ma swoje place zabaw zlokalizowane w pobliżu bloków lub w okolicznych parkach. Są też centra handlowe oraz domy kultury, szkoły, teatry, siłownie i kluby. Mieszkanie w tej okolicy jest bezpieczne, a każdy osiedlowy teren jest oświetlony i strzeżony przez firmy ochroniarskie, co zapewnia dodatkowe poczucie pewności. Dojazd do centrum zajmuje nie więcej niż piętnaście minut jazdy samochodem.

Nowa Huta to świetna lokalizacja zarówno dla ludzi poszukujących kawalerek, jak i dla rodzin z dziećmi. Ta dzielnica to niejako „miasto w mieście”, gdzie znajdziemy również wiele ośrodków zdrowia, sklepów i miejsc, gdzie możemy miło spędzić wolny czas.