W jaki sposób usunąć lepik spod parkietu?

Najnowsze badania potwierdzają, że subit jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia ludzkiego substancją, a jego obecność w mieszkaniach może być przyczyną nowotworów. Oczywista staje się zatem konieczność usunięcia tego rodzaju substancji z naszych domów. Lepiej jednak nie podejmować się tego na własną rękę.

Sposoby na usunięcie lepiku spod parkietu

usuwanie lepiku warszawaParkiet to bardzo popularny rodzaj podłogi, którego największa popularność przypada na końcowe lata ubiegłego wieku. Powierzchnia ułożona z drewnianych klepek występowała wówczas w większości mieszkań oraz domów jednorodzinnych. Do montażu i uszczelnienia tego rodzaju podłogi używano lepiku, profesjonalnie nazywanego subitem. Wtedy jeszcze nie zdawano sobie sprawy, jak fatalny wpływ na zdrowie ma ta substancja. Najnowsze badania dowiodły, że obecny w nim benzopiren niekorzystnie wpływa na pracę układu immunologicznego, wątroby, podrażnia błony śluzowe oraz może prowadzić do nowotworowych mutacji komórek. Oczywiste jest zatem, że jak najszybciej należy się takiej substancji pozbyć. Jeśli interesuje nas profesjonalne usuwanie lepiku Warszawa i okolice to miejsce działania wielu firm, zarówno zajmujących się wypożyczeniem specjalnego sprzętu, jak i oferujących usunięcie subitu przez specjalistów. Druga opcja jest oczywiście bardziej kosztowna, jednak biorąc pod uwagę fakt, że lepik wchłania się bardzo głęboko, a pozbyć musimy się każdej najmniejszej pozostałości, lepiej zaufać w tej kwestii profesjonalistom. Unoszące się w powietrzu podczas usuwania podłogi pyły zawierają bardzo szkodliwe pochodne, dlatego konieczne jest zastosowanie odpowiedniej odzieży ochronnej.

Usunięcia subitu z naszych mieszkań i domów należy dokonać tak szybko, jak to możliwe, bowiem jego szkodliwy wpływ na nasze zdrowie został udowodniony naukowo. Lepiej nie podejmować się tego zadania samodzielnie, bowiem pyły zawierające groźne substancje, wdychane przez nas bez zabezpieczenia odpowiednią odzieżą mogą mieć bardzo negatywne skutki.