Usuwanie martwego naskórka mieszaniną substancji

 

Wyróżnia się wiele rodzajów peelingu. Tak naprawdę każdy może kupić w drogerii całe mnóstwo kosmetyków, które działają jak peelingi. W salonach kosmetycznych można jednak skorzystać ze specjalistycznych zabiegów usuwania złuszczonego naskórka. Mowa o peelingu chemicznym, do którego wykorzystuje się mieszaninę substancji chemicznych.

Peeling powierzchowny, średnio głęboki i głęboki

peeling chemiczny w ŁodziWszystko po to, by usunąć obumarłe komórki naskórka. Po co to robić? Przede wszystkim po to, by pobudzić powstawanie zupełnie nowych komórek w warstwach rozrodczych naskórka. Jest to bardzo ważne dla utrzymania zdrowego wyglądu skóry. Komórki będą nowe, młode, przez co skóra będzie wyglądać pięknie. Zabieg tego typu wykonywany jest nie tylko na twarz, ale coraz częściej także na okolicę szyi oraz na dłonie. Taki peeling chemiczny w Łodzi cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów – nie tylko wśród kobiet. Zabieg stosuje się po to, by poprawić ogólną kondycję skóry. Dzięki temu można też zapobiegać zmarszczkom, zmniejszać blizny albo redukować przebarwienia skóry. Osoby, które mają skórę zniszczoną słońcem, ze zmarszczkami, przebarwieniami jak najbardziej powinny skorzystać z możliwości wykonania takiego zabiegu. Efekt będzie widoczny niemalże natychmiast. Zaletą stosowania peelingów chemicznych jest to, że nie wymagają one podawania środków znieczulających i przeciwbólowych, a efekty zabiegu utrzymują się przez długi okres czasu.

Ogólnie peelingi chemiczne można podzielić na powierzchowne, średnio głębokie oraz głębokie. Za pomocą peelingu powierzchniowego można np. walczyć ze zmianami trądzikowymi i pierwszymi zmarszczkami. Peeling średnio głęboki działa nie tylko na naskórek, ale również na skórę właściwą. Dzięki niemu można redukować większe zmarszczki, a także blizny i przebarwienia skórne.