Termoizolacja pianką PUR

Poddasze jest bardzo istotnym elementem naszego domu jeśli chodzi o regulowanie temperatury w naszym domu. Jeśli nie zadbamy o to by poddasze było odpowiednio ocieplone to należy liczyć się z tym, że bardzo szybko dojść może do wyziębienia naszego domu. Posiadając poddasze bez warstwy termoizolacyjnej możemy doprowadzić do tego, że koszty ogrzewania będą wysokie a wcale nie będziemy odczuwać dużego komfortu.

Polecane metody ocieplania domów

ocieplanie poddasza pianą w MazowieckimGeneralnie to ocieplanie domów jest kwestią, która wielu się kojarzy głównie z używaniem styropianu. Nie ma w tym niczego dziwnego ponieważ faktycznie styropian jest bardzo skuteczny i tym samym niezwykle popularny. Ostatnimi czasy zaczęto jednak coraz bardziej promować również inny materiał, którego skuteczność jest zaskakująco dobra. Chodzi oczywiście o piankę poliuretanową. Dość często spotkać się można również z innym określeniem takiej pianki, które brzmi 'pianka PUR’. Szczególnie często materiał ten jest stosowany do ocieplania poddaszy oraz generalnie górnych elementów składowych naszego domu. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplanie poddasza pianą w Mazowieckim możemy bardzo łatwo znaleźć sprawdzone firmy, które na co dzień zajmują się tworzeniem takich warstw termoizolacyjnych. Należy jednak mieć na uwadze ten fakt, że z racji rosnącej popularności tego materiału to firmy zajmujące się nakładaniem pianki PUR mają często terminy zarezerwowane na wiele miesięcy do przodu.

Na dzień dzisiejszy pianka poliuretanowa zaczyna skutecznie wypierać styropian. Przez wiele lat nie była ona dla styropianu zagrożeniem ponieważ nie używano pianki nigdzie poza poddaszem. Wynikało to głównie z właściwości pierwszych wersji pianki PUR. Obecnie mamy do dyspozycji taką piankę, która świetnie sprawdzi się również na zewnątrz.