Tani leasing urządzeń

Firmy leasingowe powstały w celu alternatywnego sposobu finansowania nabycia środków trwałych w przedsiębiorstwie. Ten sposób szybko zyskał  dużą popularność, ponieważ ma atrakcyjne warunki umowy. Nie mniej jednak nie każdy może z niego skorzystać.

Dla kogo jest usługa leasingowa?

leasing urządzeń szamotułyPrzeciętna wartość środka trwałego, to około pięćdziesiąt – sto tysięcy złotych, zatem finansowanie go gotówką czy też środkami pozyskanymi z kredytu, może być sporym obciążeniem dla niejednej firmy. Dlatego też tak ciekawą ofertą jest leasing, bo generuje niskie koszy, a do tego niesie ze sobą szereg korzyści podatkowych które są tak pożądane przez przedsiębiorców. W ramach tejże usługi, można leasingować samochody nowe lub używane, nowoczesne maszyny czy też specjalistyczne urządzenia niezbędne w funkcjonowaniu firmy. Jeżeli interesuje nas leasing urządzeń Szamotuły są miastem, w którym działa przynajmniej jedna firma leasingowa. Jednakże żeby uzyskać pozytywną decyzję firmy leasingowej, koniecznie trzeba spełnić kilka warunków. Głównie chodzi o staż działalności, ponieważ minimum powinien wynosić sześć miesięcy oraz o zdolność leasingową, która jest indywidualnie ustalana przez firmę usługowa. Na zdolność leasingową na pewno ma wpływ dotychczasowe zadłużenie firmy, ale też wielkość miesięcznej sprzedaży. Można ją porównać do zdolności kredytowej, którą  ustalają banki przed ewentualnym przyznaniem kredytu. Jeżeli chodzi o długość umowy leasingowej, to najczęściej jest to od pięciu do dziesięciu lat.

Niewątpliwą zaletą usług leasingowych jest możliwość zaliczenia ich do kosztów prowadzenia działalności. To z kolei oznacza, że od faktury leasingowej można odliczyć podatek od towarów i usług. Ponadto umowa leasingowa daje stałe, miesięczne koszty.