Sprawdzone firmy piorące dywany

Mimo tego, że w domach coraz częściej na podłogach umieszczane są panele podłogowe czy płytki ceramiczne to jednak i tak wiele osób decyduje się na zainwestowanie w dywany czy też wykładziny dywanowe. Takie materiały mogą wyglądać świetnie na naszych podłogach ale pod warunkiem, że nie pojawią się na nich zanieczyszczenia. Gdy dojdzie do zabrudzenia dywanu to warto wiedzieć co wtedy zrobić by zabrudzenia usunąć.

Efektywne pranie dywanu i wykładziny

pranie dywanów w ŁodziDywany jakie posiadamy w naszych domach składają się z osnowy dywanowej oraz runa. To ten drugi fragment dywanu jest najbardziej narażony na to, że pojawią się na nim zabrudzenia. Gdy dojdzie do takiej sytuacji, że wylejemy na nasz ulubiony dywan kawę czy herbatę i powstaną bardzo widoczne zabrudzenia to nie należy wpadać w panikę i poszukiwać w sklepach nowych dywanów. Wystarczy znaleźć sprawdzoną firmę, która świadczy usługi do jakich zalicza się pranie dywanów w Łodzi zaś takich firm można znaleźć obecnie bardzo dużo. W przypadku mniej uporczywych zabrudzeń świetnie sprawdzi się metoda ekstrakcyjna. Sposób ten polega na wykorzystywaniu specjalistycznego odkurzacza piorącego, który pozwala na nałożenie na dywan warstwy z piany aktywnej. Po jakimś czasie z użyciem tego samego urządzenia należy taką piankę wciągnąć. Na tym etapie wciągnięte do odkurzacza zostaną również zanieczyszczenia, które pianka rozpuściła.

Oprócz prania ekstrakcyjnego coraz częściej stosuje się również metodę na wskroś. Sposób ten jest nieco inny i wymaga już zdejmowania wykładziny czy dywanu z podłogi. W tym rozwiązaniu nasz dywan musi trafić do miejsca, w którym znajdują się specjalistyczne urządzenia przeznaczone do prania taką metodą. Pranie na wskroś okazuje się jednak bardziej skuteczne w przypadku poważniejszych zabrudzeń.