Sprawdzone elewacje aluminiowo – szklane zamiast okien

Współczesne budowle rezygnują z tradycyjnych, ceglanych i tynkowanych ścian. Na to miejsce przychodzą bardzo efektowne, nowoczesne ściany z profili aluminiowych, w które wstawia się duże, hartowane szklane okna i drzwi. Dzięki takim przeźroczystym konstrukcjom na miarę naszego stulecia, zyskujemy nie tylko ciekawy, futurystyczny i minimalistyczny wygląd. 

Przeszklone elewacje w nowoczesnych projektach budowlanych

sprawdzone elewacje aluminiowo szklaneZamiast okien i drzwi, można w nowych budowlach stosować całe, przeszkolone ściany. Solidne konstrukcje ze szkła i aluminium, są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu. Nie trzeba ich malować ani odnawiać co kilka lat. To oczywiście pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Nowoczesne projekty budowlane z chęcią rezygnują z tradycyjnych rozwiązań na rzecz prostych i minimalistycznych przeszklonych w całości elewacji. Sprawdzone elewacje aluminiowo szklane można zamówić u producenta tego typu elementów. Zarówno szyby do okien i drzwi są hartowane i posiadają znaczną odporność przeciwpożarową a także na stłuczenia, uderzenia i inne sytuacje losowe. Wspaniale prezentuje się szkło w nowatorskich projektach biurowców, sklepów oraz coraz częściej domów mieszkalnych. W przypadku prywatnych domów, najczęściej korzysta się z rozwiązania, gdzie przeszklone ściany i drzwi stanowią pewien element całości i są uzupełnieniem tradycyjnych technologii murowanych oraz tynkowanych. To także ekologiczne i trwałe rozwiązanie.

Coraz częściej architekci sięgają po konstrukcje aluminiwo – szklane. Ich montaż jest szybki i bardziej efektywny, niż zatrudnianie ekipy murarzy do budowy tradycyjnych ścian. Szkło daje wspaniałe efekty i co najważniejsze, nie starzeje się z upływem lat. Wystarczy myć tego typu szyby, by przez wiele lat cieszyły swym wyglądem.