Skuteczność filtrów węglowych w lakierni

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów filtrów, które mają wyłapywać różnego typu zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. Ze względu na różne typy włóknin, z których owe filtry są wykonywane, znajdują one różne zastosowanie, uwzględniając ich skuteczność. Są miejsca, które dla zagwarantowania bezpieczeństwa osób w nich przebywających wymagają odpowiednich filtrów.

Wyzwania dla filtrów w lakierni

filtry węglowe do lakierniLakiernia to miejsce, gdzie ze względu na specyfikę działania i wykorzystywane substancje, obecnych jest wiele różnych, najczęściej niebezpiecznych zanieczyszczeń, które znajdują się w powietrzu we wnętrzu pomieszczenia. Aby owych zanieczyszczeń było możliwie jak najmniej stosowane są różnorodne filtry, ale oczywistym rozwiązaniem wydaje się stosowanie tych, które będą najskuteczniejsze. Jeśli chodzi o zanieczyszczenia, które obecne są w lakierni jednym z filtrów, które charakteryzują się dużą skutecznością są filtry węglowe do lakierni. Są to filtry, które w swojej konstrukcji posiadają najczęściej aktywny węgiel, który jest w stanie nie tylko wyłapać konkretne zanieczyszczenia, ale również związać je ze sobą w taki sposób, by nie powróciły ponownie do oczyszczonego powietrza. Dodatkowo, ze względu na konstrukcję tego typu filtrów możliwe jest ich czyszczenie i regeneracja aktywnego węgla, dzięki czemu zakupiony raz filtr wraz z całym urządzeniem filtrującym, umożliwia nam skuteczne użytkowanie przez długi czas.

W lakierni najczęściej wykorzystywane są lakiery i farby produkowane w postaci sprayu i dozowane przy pomocy natrysku. Wiąże się to z ulatnianiem się cząsteczek – czy to lakieru, czy też farby – które są szczególnie niebezpieczne dla zdrowia każdego człowieka. Są one zagrożeniem dla naszego układu oddechowego, ale również krwionośnego.