Rola pudru w każdym makijażu

Odpowiednie wykończenie makijażu, jak i jego utrwalenie jest niezwykle ważnym procesem którego nie powinniśmy omijać. Dzięki niemu nasz makeup nie tylko dłużej pozostaje z nami w stanie nienaruszonym, ale również lepiej się prezentuje.

Dlaczego puder do twarzy jest tak ważny?

pudry do twarzyOdkąd podkłady do twarzy stały się prawdziwym hitem, pudry odeszły w zapomnienie. Wiele kobiet uważało, że skoro mają już wyrównany koloryt na twarzy, a ich fluid dodatkowo ją zmatowił, nie potrzebują nakładania dodatkowej warstwy w postaci pudru. Takie makijaże niestety zbyt długo nie trzymały się na twarzy i w końcu zrozumiałyśmy, że puder jest niezbędnym kosmetykiem, który nie tylko ma za zadanie zmatowić naszą cerę, ale przede wszystkim przedłużyć żywotność naszego makijażu. Pudry do twarzy doskonale utrwalają nasz makeup sprawiając nierzadko, że nawet w ciągu dnia nie potrzebuje on większych poprawek. Jeżeli z kolei obawiamy się, że nakładając dodatkowo puder z pigmentem niechcący przyciemnimy naszą skórę, zawsze możemy użyć pudru transparentnego! Zalety pudrów nie ograniczają się jednak tylko do tych dwóch aspektów. Przed wykonaniem makijażu oka warto nałożyć na powieki puder, wówczas nasze cienie nie tylko zyskają lepszą pigmentacje i nie będą się ścierać, ale również znacznie lepiej i łatwiej blendować. To samo dotyczy konturowania. Pędzel z bronzerem, rozświetlaczem lub różem będzie gładko sunął po naszych kościach policzkowych nie pozostawiając nieestetycznych plam.

Nie zapominajmy oczywiście o odpowiedniej aplikacji pudru na twarz. Puder powinnyśmy wklepywać w naszą cerę bowiem dopiero wówczas będzie on mógł w stu procentach odegrać swoją rolę. Puder możemy wklepywać zarówno za pomocą pędzla z płaską końcówką, jak i oczywiście specjalnego puszku.