Radość z samodzielnego wykonania stolika drewnianego

Bardzo dużą popularnością cieszą się teraz niewielkie, drewniane stoliki kawowe. Popularne sklepy meblowe, jak i sklepy internetowe oferują bardzo duży wybór tego typu mebli. Jednakże ceny takich elementów wyposażenia wnętrz mogą przyprawić o zawrót głowy. Jak się okazuje zrobienie takiego stolika drewnianego samodzielnie nie jest wcale takie trudne. Potrzeba tylko trochę wyobraźni i chęci.

Zaoszczędź pieniądze na stoliku drewnianym

Stolik drewnianySamodzielnie wykonanie mebli, sprawi, że nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale i również staniemy się bohaterami w swoim domu. Jednym z najprostszych elementów wyposażenia jaki możemy zrobić jest stolik drewniany. Takie stoliki najczęściej skonstruowane są z oszlifowanego, polakierowanego plastra drewna oraz elementów metalowych lub drewnianych, które stanowią rusztowanie całej konstrukcji. Materiał na nogi takiego stolika znajdzie się praktycznie na każdym starym strychu lub w piwnicy. Plaster drewna można zakupić w pobliskim tartaku po bardzo atrakcyjnej cenie. Wystarczy go tylko oszlifować i polakierować. Następnie poszczególne elementy wystarczy połączyć wkrętami. Nie zapomnijmy o utrzymaniu poziomu- w końcu co to byłby za stolik, na którym nie można postawić filiżanki kawy. Jeszcze prostszym sposobem na zrobienie drewnianego stolika jest zakup w tartaku pieńka drewnianego. Należy zadbać tylko o odpowiednie wypoziomowanie, polakierowanie oraz o kółka, jeśli stolik ma być jezdny.

Chcąc urozmaicić swoje wnętrze skromnym dodatkiem w postaci drewnianego stolika w salonie lub sypialni nie trzeba przeszukiwać sklepów i stron internetowych, głowiąc się gdzie kupić najtaniej. Można zrobić tego typu mebel samodzielnie. Taka kreatywna twórczość przysparza sporo radości. Umożliwia nie tylko możliwość samodzielnego wyboru materiałów, ale i również pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy.