Pyszne masło migdałowe

Wszyscy wiedzą, czym jest coraz popularniejsze masło orzechowe, jednak nie każdy wie, czym jest masło migdałowe i  w jaki sposób można je wykorzystać. Otóż dla tych, którzy nie wiedzą, masło migdałowe to nic innego jak masło z migdałów, które powstaje na skutek dokładnego zmielenia. Masło migdałowe często ma różne dodatki, jak sól i cukier, jednak najlepiej wybierać te z najprostszym składem. A kilka słów na temat tego, w jaki sposób wykorzystać masło migdałowe w kuchni, w tekście poniżej.

Kilka słów o maśle migdałowym

masło migdałowe sklepWszyscy wiemy, że orzechy, w tym migdały, są naprawdę bardzo zdrowe i powinny znaleźć się w naszym menu. Oczywiście trzeba jeść je z umiarem, gdyż mają naprawdę sporo kalorii. Są jednak doskonałym źródłem olejów nienasyconych, świetne wpływają na pamięć i funkcjonowanie mózgu. Warto więc od czasu wprowadzić je do diety, czy to pod postacią surowych orzechów jedzonych w formie przekąski, czy pod postacią masła. A jeśli interesuje nas dobre masło migdałowe sklep online będzie miał nam w tym temacie najwięcej do zaoferowania. W zwykłych supermarketach dostać można zazwyczaj tylko masła orzechowe. A jak wykorzystać w kuchni masło migdałowe? Otóż najlepiej sprawdzi się ono jako dodatek do słodkich dań, na przykład do naleśników, różnego rodzaju owsianek czy jaglanek. Świetnie sprawdzi się również jako zwyczajne smarowidło do kanapek. Masło zawiera dużo białka, więc jest bardzo syte.

Jak widzimy, masło migdałowe ma same zalety. Syci nas na długo, bardzo dobrze smakuje i jest bardzo zdrowe. Dlatego powinniśmy wziąć pod uwagę to, by ten produkt na stałe zagościł w naszym menu. Masło migdałowe możemy wymiennie stosować z innymi rodzajami maseł, na przykład z masłem z orzechów ziemnych czy też z orzechów laskowych.