Przyczepa skorupowa nie tylko dla plantatora

 

Każdy plantator wie, że jeśli wyprodukuje dostateczną ilość zboża, musi je przewieźć w określone miejsce – czyli do skupu. Chyba, że ma w swoim gospodarstwie takie zwierzęta, które doskonale poradzą sobie z nadwyżkami zboża. Generalnie, jeśli ktoś sieje zboże w dużych ilościach to po to, aby je sprzedać. 

Przewóz zbóż może być trudny

przyczepy skorupowe do przewozu zbożaTransport zbóż nie jest łatwy. Jednak jeśli ktoś posiada odpowiednią przyczepę, może przewozić znaczne ilości zboża bez strat w czasie tego transportu. Po prostu nie pogubi tego zboża po drodze. Oczywiście, przy dużej ilości zbóż, te kilkadziesiąt kilogramów „zgubionych” po drodze, to nie problem. Ale nie o to tu chodzi. Zboże należy przewozić zgodnie z przepisami, oraz bez zbędnych strat. Najlepsze dla odpowiedniego transportu zboża są przyczepy skorupowe do przewozu zboża, wykorzystywane w dużych gospodarstwach. Są to wyjątkowe pojazdy. Posiadają solidną konstrukcję. Zaś cylindry teleskopowe umieszczone są zazwyczaj na zawieszeniu przegubowym. Jest to doskonała, hydrauliczna instalacja wywrotu – bardzo potrzeba w tego typu przewozach. Poza tym same burty posiadają uszczelki, zapobiegające wysypywaniu się zboża. Można zatem taką przyczepę wykorzystać do transportu innych, sypkich towarów, jak np. piasek, choć zazwyczaj, jeśli przyczepa przewozi zboże, to nie powinna przewozić innych towarów. Dodatkowo, wszelkie klapy ruchome, zastosowane w takich przyczepach są odpowiednio zabezpieczone (mogą posiadać dodatkowe rygle).

W transporcie zbóż (sypkich towarów) najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo nie tylko transportującego, ale także samego transportu. Często jest tak, że plantator wiezie do skupu plon całego roku, ciężkiej pracy itp. i chciałby zawieźć go w całości. Dlatego warto zakupić odpowiednią przyczepę.