Przeprowadzanie skutecznej dezynfekcji

Obecna sytuacja w kraju, oraz wszystkie restrykcje jakie się z nią wiążą, wymusiła zmianę trybu pracy załogi, aczkolwiek nie zaburzyła normalnego wykonywania obowiązków w bardzo dużym stopniu. Przede wszystkim, od czasu prowadzenia obostrzeń musieliśmy wprowadzić system zmianowy na terenie obiektów, by ilość osób przebywających w pomieszczeniach była zgodna z regulaminami.

Fachowa dezynfekcja w biurach

dekontaminacja pomieszczeńBy lepiej chronić zdrowie pracowników, zdecydowaliśmy się również na podjęcie współpracy z lokalną firmą sanitarną, przeprowadzającą prace dezynfekcyjne na terenie obiektów biurowych. Z racji iż dekontaminacja pomieszczeń wymagała szczelnego ich zamknięcia, oraz rozpylenia środka bakteriobójczego na kilkanaście minut, ustaliliśmy iż prace będą wykonywane w trzech turach. Pierwsza dekontaminacja miała być przeprowadzana przed rozpoczęciem pracy na obiekcie, druga w trakcie zmiany załóg, a trzecia po zakończeniu dnia pracy. Dodatkowo, wszystkie poręcze, klamki i pomieszczenia sanitarne miały być dodatkowo oczyszczane za pomocą środków chemicznych, co wykonywane było całkowicie osobno od głównej dekontaminacji samych pomieszczeń. Była to bardzo skuteczna metoda dezynfekcji, i znacznie poprawiła morale załogi, która nie musiała obawiać się przebywania w pomieszczeniach nie oczyszczanych w żaden sposób.

Firma sanitarna udostępniła również preparaty do osobistej dezynfekcji oraz dozowniki do takowych, w razie potrzeby oczyszczenia dłoni po przyjściu do pracy, lub z jakiegokolwiek innego powodu. Nie odnotowaliśmy żadnego przypadku zachorowań od czasu rozpoczęcia regularnej dekontaminacji pomieszczeń, więc okazała się ona w całości skuteczna. Co więcej, wykonywanie dezynfekcji nie przeszkadzało w żaden sposób pracownikom w wykonywaniu codziennych zadań.