Przepiękny zamek i okolice

Planując wycieczki, bardzo często zależy nam na tym, byśmy mieli możliwość podczas ich trwania zwiedzić ciekawe miejsca i zachwycić się widokiem pięknych krajobrazów. Nie chcemy spędzać czasu leżąc w jednym miejscu, zdecydowanie częściej decydujemy się na wycieczki, które wymagają od nas pewnego wysiłku, aktywności fizycznej, która się nam opłaci.

Ruiny zamku do zwiedzania

zamek do zwiedzania w ojcowieDuże grono osób, szukając miejsca wycieczki, skupia się na tym, by było to miejsce nie tylko urokliwe, ale również posiadające odpowiednio ciekawą historię. Aby tak się stało, w okolicy powinien znajdować się zabytek posiadający interesujące dzieje. Jednym z obiektów tego typu może być zamek do zwiedzania w Ojcowie. Jest to warownia, która została zbudowana dzięki decyzji wydanej przez Kazimierza Wielkiego. Historia wybudowania tej warowni i nadania jej miana „Ojców” może skłonić nas nie tylko do obejrzenia ruin zamku, ale również do aktywnego zwiedzania okolicy tego miejsca w poszukiwaniu jaskiń, gdzie podczas rozbicia dzielnicowego i bitew o tron Polski, ojciec Kazimierza Wielkiego, Władysław Łokietek znalazł podobno kryjówkę. Jeśli posiadamy umiejętność poruszania się po skalistych wzgórzach, na pewno spacer w poszukiwaniu śladów dawnego króla będzie dla nas ciekawym doświadczeniem, a ponadto w stopniu wystarczającym pozwoli nam nacieszyć się pięknymi widokami, jakimi charakteryzuje się urokliwa Jura Krakowsko-Częstochowska.

Przed wybraniem się na zamek w Ojcowie, dobrym rozwiązaniem będzie odpowiednie przygotowanie się do tej wycieczki. Do obiektu możemy udać się samodzielnie lub z wsparciem przewodnika, w zależności od naszych możliwości, ale też i potrzeb związanych z wiedzą, jaką zawsze może nam przekazać specjalista oprowadzający w danym obiekcie.