Prywatny żłobek dla maluchów

Dla każdego dziecka, mama jest najważniejszą osobą w życiu. Przez pierwsze lata życia jest ono z nią niemal nierozłączne. Pierwszą placówką, do której można zapisać dziecko jest żłobek, a później przedszkole, choć nie są one obowiązkowe.

Co robią dzieci w żłobku?

prywatny żłobek wilanówRodzice, którzy mogą sobie pozwolić na pozostanie z dzieckiem w domu do momentu ukończenia przez nie trzech lat, nie muszą się martwić o miejsce w żłobku. Jednak bywa też tak, że rodzice decydują się na powrót do pracy i nie mają z kim zostawić maluszka. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest zapisanie dziecka do żłobka. Jest to placówka przeznaczona dla dzieci od kilku miesięcy do trzech lat. Później dziecko powinno zostać zapisane do przedszkola, które jest pewnego rodzaju kontynuacją żłobka. Jeżeli rodzicom potrzeby jest prywatny żłobek Wilanów jest dzielnicą, w której znajduje się kilka dobrych placówek. Żłobki nie są profilowane, gdyż jest to jeszcze za wczesny etap na ukierunkowaną edukację. Do trzeciego roku życia, nauka odbywa się przez zabawę, ale jest to też czas, kiedy dziecko najszybciej chłonie wiedzę. W żłobkach maluchami opiekują się wykwalifikowane opiekunki, które w trakcie pobytu dzieci, wspomagają ich rozwój poprzez różne zabawy i zajęcia. Większość żłobków w Warszawie jest otwarta od siódmej do siedemnastej, aby rodzice mogli bez problemu dzieci zaprowadzić przed pracą i odebrać zaraz po niej. Maluchy mają bezpieczną przestrzeń oraz warunki do szybkiego rozwoju, więc nic dziwnego, że większość z nich robi duże postępy.

Decyzja o posłaniu dziecka do żłobka nie jest łatwa ani dla mamy, ani dla dziecka. Wiele placówek oferuje darmowy okres przystosowawczy, który wynosi kilka dni. W tym czasie dziecko oswaja się z nowym miejscem i uczy żyć bez mamy w pobliżu.