Prozdrowotne susze z konopi

Nie da się ukryć, że konopie to rośliny które w naszym kraju ostatnimi czasy nie są zbyt dobrze kojarzone. W szczególności często słyszy się opinie, że konopie to narkotyki. W rzeczywistości nie jest to jednak prawdą w pełni ponieważ można spotkać się z konopiami, które nie posiadają w swoich strukturach absolutnie żadnych substancji psychoaktywnych. 

Lecznicze susze konopne 

legalny susz konopnyKonopie to nie tylko odmiana indyjska. Powszechnie wiadomo, że takie rośliny posiadają w swoim składzie psychoaktywne THC, przez które konopie są uznawane za narkotyk i w Polsce są zakazane. Trzeba jednak zauważyć, że konopie dostępne są też w wersji przemysłowej. Z tej odmiany wytwarzany jest legalny susz konopny. Koniecznie trzeba wspomnieć o fakcie, że w tymże suszu znajduje się duża ilość cennych kannabinoidów. Do najbardziej popularnych zaliczyć można CBD. W suszu konopnym znajduje się najwięcej tych składników. Susz konopny często zawiera również drogocenny kwas kannabidiolowy. Ten składnik pozwala na ograniczanie utleniania i zabijanie wolnych rodników tlenowych, które często są bezpośrednią przyczyną powstawania nowotworów. Susze konopne najlepiej spala się w specjalnie do tego stworzonych waporyzatorach, które są obecnie produktem bardzo łatwo dostępnym. Susze konopne są więc łatwe w użyciu przez co coraz więcej osób decyduje się na ich używanie. 

Na chwilę obecną produkty konopne powstające z konopi przemysłowych są dostępne w coraz większej ilości miejsc. W szczególności warto poszukiwać ich w sklepach ze zdrową żywnością. W większych miastach takich sklepów jest dość dużo. Natomiast jeśli z jakiegoś powodu nie możemy takich sklepów odwiedzać to warto pomyśleć o zakupie drogą elektroniczną. Sklepy internetowe często oferują takowe produkty.