Problemy małżeńskie mojej siostry

Moja siostra Marta od roku jest w związku małżeńskim ze swoim narzeczonym Andrzejem. Andrzej jest dobrym człowiekiem, który potrafi doskonale dbać o rodzinę. Moja siostra z kolei jest jego przeciwieństwem. Ostatnio ciągle na niego narzeka. Sądzę, że szykuje tutaj się problem niezgodności charakterów.

Terapia dla małżeństw każdemu pomoże

terapia małżeńskaMoim zdaniem jeżeli tak będzie dalej, to oni się rozwiodą. Nigdy w naszej rodzinie nie było rozwodów. Moja mama gdyby się o tym dowiedziała, chyba by się załamała. Według mnie pomoże im skuteczna terapia małżeńska. W naszym mieście jest wiele poradni, w których można zasięgnąć tego typu pomocy. Nie jest to łatwy proces, ale skuteczny. Zastanawiam się tylko nad tym, jak po roku małżeństwa można mieć aż takie problemy. Fakt faktem ich związek był przechodzony, ponieważ na małżeństwo zdecydowali się po siedmiu latach narzeczeństwa. Teraz, kiedy się z siostrą spotkam zaproponuję jej terapię dla małżeństw. Jeżeli jej będzie zależało, to na pewno się zgodzi. Jestem niemalże pewna, że Andrzej od razu chętnie tam pójdzie, bo wiem, jak bardzo kocha Martę. Zanim jeszcze z Martą porozmawiam o tym, postaram się poszukać w Poznaniu odpowiedniego psychologa, który specjalizuje się właśnie w małżeńskich terapiach. Trzeba poczytać opinie, sprawdzić portale społecznościowe. Na szczęście w dzisiejszych czasach tego typu usługa jest refundowana przez fundusz zdrowia, a nawet jeśli nie to nawet im zapłacę za tę terapię! Najważniejsze w tym wszystkim jest dobro rodziny.

Póki co Marta i Andrzej nie mają dzieci, które oglądałyby te wszystkie awantury. Liczę na to, że po terapii małżeńskiej na nowo się w sobie zakochają, wyciszą się a potem będą mogli zastanowić się nad kolejnym pokoleniem. Terapia jest dla nich w tym przypadku jedynym rozwiązaniem.