Potrzebowałam wytrzymałych wkładów do pieluch wielorazowych

Przed urodzeniem się dziecka, przeczytałam w pewnym magazynie dla młodych mam, że ostatnio bardzo popularne stało się stosowanie u dzieci pieluszek wielorazowych. Początkowo skojarzyło mi się to z codziennym praniem brudnych pieluch. Szybko jednak zostałam wyprowadzona z błędu. Okazało się, że można korzystać z jednej pieluchy wielorazowej i tylko wymieniać w niej wkłady.

Kupno nieprzemakalnych wkładów do pieluch

wkłady wielorazowe do pieluch wielorazowychDługo zastanawiałam się, czy takie rozwiązanie będzie dla mnie odpowiednie. W końcu postanowiłam spróbować. Kupiłam kilka pieluszek wielorazowych i teraz musiałam jeszcze tylko dokupić wkłady wielorazowe do pieluch wielorazowych, które nie będą przesiąkały. Dowiedziałam się, że najlepiej jest wybrać takie wkłady, które od spodu posiadają warstwę nieprzemakalną. Co prawda sama pieluszka już jest nieprzemakalna, ale jeśli wkład dodatkowo posiada taką warstwę można mieć pewność, że ani pieluszka, ani ubranko dziecka, ani pościel w łóżeczku nie zostaną zamoczone. W sklepie znalazłam wkłady, który składały się z pięciu warstw i miały dodatkowe obszycie z delikatnego i hipoalergicznego materiału, dzięki czemu można je było zakładać bezpośrednio na gołą skórę dziecka. Przeczytałam też, że są to wkłady o właściwościach antybakteryjnych i przeciwgrzybicznych. Właśnie, czegoś takiego szukałam. Postanowiłam od razu je zakupić.

Już wkrótce przekonałam się, że to był bardzo dobry wybór. Zakupiony przeze mnie wkłady wielorazowe były bardzo proste w utrzymaniu czystości. Można je było prać nawet w wysokich temperaturach, dzięki czemu nie pozostawały nawet przebarwienia po fekaliach dziecka. Nie wchłaniały one zapachów, dlatego nawet po wielu tygodniach stosowania bardzo ładnie pachniały, a w powietrzu nie unosił się nieprzyjemny zapach moczu.