Potrzebne dodatki krawieckie

 

Każdy, kto choć raz próbował sobie zacerować dziurę w skarpecie wie, że to wcale takie proste nie jest. Przede wszystkim trzeba mieć odpowiednie akcesoria i nieco wprawy oraz cierpliwości. Dobry krawiec powinien mieć komplet dodatków, który umożliwi mu wykonanie każdej pracy.

Z jakich dodatków krawieckich warto korzystać?

dodatki krawieckieSzycie dla osób, które nigdy tego nie robiły, może być bardzo trudnym zadaniem, bo wymaga ono wprawy. Nie sztuką jest przyszyć łatkę na kolanie w taki sposób, że z daleka widać szwy, ale zrobić to w taki sposób, żeby wyglądała jak najbardziej naturalnie. Dobry krawiec bez problemu poradzi sobie z tym zadaniem, a umożliwią  mu to solidne dodatki krawieckie. Jest to grupa produktów, które pozwalają na wykonywanie pracy krawcowi. To przede wszystkim przeróżne rozmiary i wielkości igieł, które dopasowuje się do rodzaju materiału. Jeżeli już mówimy o igłach, to podążając za słowami bajki: „tańcowała igła z nitką…” należy wymienić nici na małych i dużych szpulkach, które są wykorzystywane do szycia na maszynie oraz ręcznego zszywania. Bez  nożyczek, krawiec jest jak bez ręki, więc trzeba o nich wspomnieć, bo są wykorzystywane niemalże przez cały czas. Muszą być ostre i najlepiej ciężkie, bo łatwo się będzie nimi wykrawało gotowe wykroje krawieckie z różnych materiałów. Dodatkami są wszelkie tasiemki, wstążki, zamki błyskawiczne czy zatrzaski. U każdego krawca znajdziemy stosy guzików w różnych rozmiarach i kształtach. Nie sposób wymienić wszystkich dodatków, bo jest ich tak dużo.

Na dodatkach krawieckich najlepiej się zna sam krawiec, bo codziennie wykorzystuje je w swojej pracy. Im więcej ich posiada krawiec, tym większe ma możliwości, gdyż każdy rodzaj odzieży wymaga innej techniki szycia, cerowania czy nawet haftowania.