Popularne zastosowania suchego lodu

W celu nieinwazyjnego usunięcia zabrudzeń różnego pochodzenia z metali stosuje się suchy lód. Podczas takiej pracy zmniejsza się do minimum ryzyko powstawania zarysowań na czyszczonej powierzchni. Wiele osób stosuje suchy lód w przypadku, gdy niezbędne jest odnowienie zniszczonych pojazdów. Koszt jest dość wysoki, ale efekt jest odpowiednim wynagrodzeniem.

W czym może pomóc suchy lód?

piaskowanie suchym lodem cenaNajtrudniejsze w odnawianiu pojazdów jest pozbywanie się wszelkich długoletnich pozostałości po smarach, olejach oraz innych tłustych cieczy. Zastosowanie szczotek nie daje niestety pożądanego rezultatu. Piaskowanie suchym lodem cena jest odpowiedzią na powstające problemy. W przypadku nadmiernego skorodowania najważniejszych podzespołów z pomocą może przyjść jedynie suchy lód. Najważniejszą zaletą jest fakt, że podczas zabiegu usuwana jest jedynie zalegająca warstwa brudu, a nie warstwa czyszczonej powierzchni. Nie powstają więc żadne uszkodzenia, a pojazd jest jak nowy. Cena za taką usługę jest wyższa, niż za zwykłe piaskowanie, dlatego należy dokładnie przemyśleć wybór metody odnawiania pojazdu. Suchy lód powstaje z ciekłego dwutlenku węgla, dlatego ma wiele zastosowań. Jego produkcja nie powoduje zwiększenia efektu cieplarnianego. Dlatego właśnie piaskowanie za pomocą suchego lodu jest coraz częściej wybierane. Jest to metoda przede wszystkim bardziej dokładna i szybsza w wykonaniu. 

Cały proces polega na tym, że na właściwą powierzchnię kieruje się strumień suchego lodu z bardzo dużą prędkością. Wykorzystuje się do tego celu sprężone powietrze. Czyszczona w ten sposób powierzchnia nie ma już na sobie żadnych zabrudzeń. Są one zamrażane i następnie odpadają. W taki sposób mogą być czyszczone wszystkie podzespoły w maszynach. Osiągane rezultaty są jak najbardziej godne podziwu.