Polecane łóżka dla dzieci

Dziecięce pokoje są pełne zabawek, mebelków w niewielkim rozmiarze czy infantylnych dekoracji. Jednak jest kilka rzeczy, bez których żaden pokój dziecięcy nie ma prawa istnieć. Na pewno jedną z nich jest łóżeczko, w którym maluch spędza dużo czasu.

Jak wybrać odpowiednie łóżeczko dla dziecka?

najlepsze łóżko dziecięce dla chłopcaNiektórzy rodzice od samego początku decydują się spać razem z dzieckiem w swoim łóżku, zatem mogłoby się wydawać, że miejsce do spania dla dziecka jest zbędne. Jednakże nie jest to prawdą, ponieważ pomimo wszystko, dziecko musi mieć swoje miejsce, gdzie może odpocząć w dowolnej chwili, ale przede wszystkim przespać noc. Dla maluchów od urodzenia do około drugiego roku życia, idealne jest łóżeczko ze szczebelkami, które chroni go przed wypadnięciem w trakcie snu. Może mieć wyjmowane szczebelki, dzięki czemu będzie dłużej służyło. Starsze maluchy mogą mieć standardowe łóżeczka, ale w rozmiarze dostosowanym do wieku i wzrostu i z podwyższonymi brzegami. Najlepsze łóżko dziecięce dla chłopca będzie wykonane z drewna, które jest surowcem naturalnym i całkowicie bezpiecznym. W sprzedaży dostępne są łóżeczka tego typu z regulowaną wysokością dna i szczebelkami albo niskie z zabezpieczeniami w formie podwyższonych boków. Jeżeli zależy nam za maksymalnym wykorzystaniu każdego kawałka przestrzeni, to warto się zdecydować na model łóżka z szufladą, w której można trzymać zapasową pościel, zabawki malucha czy nawet ubranka. Dziecko równie dobrze może spać na rozkładanej kanapie, która będzie idealna w małym pokoju.

Idealne łóżko dla dziecka, przede wszystkim, powinno być dopasowane do jego wieku, posiadać odpowiednie zabezpieczenia chroniące go przed wypadnięciem w trakcie snu czy być wykonane z bezpiecznych materiałów. Taki model nie powinien kosztować więcej niż tysiąc złotych.