Podkładki pod taras wentylowany

 

Popularność tarasów z podniesioną posadzką rośnie z dnia na dzień. Coraz więcej osób zaczyna dostrzegać zalety tego rozwiązania, dlatego sklepy z tarasowymi podkładkami regulowanymi są bardzo chętnie odwiedzane. Jednakże jeśli zdecydujemy się na taras wentylowany, powinniśmy wybierać jedynie podkładki najwyższej jakości, aby spełniały one dobrze swoją rolę nie przez krótki czas, a przez długie lata.

Podkładki i pozostałe akcesoria montażowe

podkładki tarasowe z regulacjąDzięki temu będziemy mogli cieszyć się skutecznym, drenażowym odprowadzaniem wody z tarasu, przez cały czas eksploatacji. To właśnie podkładki sprawiają bowiem, że woda opadowa może spływać w wolną przestrzeń, która znajduje się pod płytkami podniesionymi za pomocą właśnie tych podkładek. Najlepszym wyborem są podkładki tarasowe z regulacją, ponieważ dzięki nim sami możemy wybrać, na jaką wysokość chcemy podnieść taras. Najczęściej oferowane są podkładki, które pozwalają na regulację wysokości od 12 do 23 mm. Takie podkładki są całkowicie odporne na warunki atmosferyczne, dlatego nie niszczeją nawet pod wpływem wyjątkowo niskiej lub zbyt wysokiej temperatury. Razem z podkładkami tarasowymi możemy zamówić także krążki poziomujące, które jeszcze bardziej ułatwią nam montaż płyt mających stanowić nawierzchnię tarasu. Oprócz krążków w sprzedaży dostępne są także kliny poziomujące oraz rury dystansowe.

Po skompletowaniu odpowiednich elementów montażowych, z pewnością uda nam się szybko i sprawnie przeprowadzić montaż tarasu wentylowanego.Już w niedługim czasie będziemy mogli cieszyć się wypoczynkiem na pięknym tarasie, który nie będzie niszczał, ponieważ woda odpadowa będzie skutecznie odprowadzana z płytek w kierunku wolnej powierzchni pod nimi. To zatem rozwiązanie godne uwagi, które według wielu nie ma słabych stron.