Pianki wygłuszające do wytwórni muzycznych

Kompletowanie wyposażenia do studia wytwórni muzycznej to bardzo absorbujące zajęcie. Jeśli chodzi o elektronikę, to jest masa recenzji i opinii o sprzęcie w Internecie. Nieważne czy chodzi o mikrofonu, miksery, czy o komputery z oprogramowaniem muzycznym. Trudniej jest wybrać piankę do wygłuszenia pomieszczenia. Jak to zrobić?

Wybór odpowiedniej pianki wygłuszającej

polecana pianka wygłuszającaPrzeszukując sklepy z wyposażeniem muzycznym najlepiej kierować się renomą producenta. Polecana pianka wygłuszająca przez producenta zazwyczaj odpowiada wymaganiom nawet wymagających klientów. Nie ma co się oszukiwać, producent, który posiada dobrą opinię o swoim przedsiębiorstwie nie chce jej tracić, dlatego tworzy produkty jak najlepszej jakości. Kupując w sklepie stacjonarnym mamy jeszcze większe pole do popisu. Samemu, poprzez dotyk, możemy wybrać odpowiednią piankę. Jaka powinna być? Najlepiej aby nie była zbyt miękka. Wystarczy aby była dość plastyczna przy układaniu. Zbyt miękka pianka będzie przeszkadzać przy niskich dźwiękach. Aby to lepiej zobrazować mogę powiedzieć, że odpowiednia pianka powinna być bardziej miękka niż styropian. Cena to zły doradca – pamiętaj o tym. Lepiej jest samemu przekonać się o jej właściwościach, niż brać najtańszą lub najdroższą. Ostatnią cechą dobrej pianki wygłuszającej jest to, że podczas montażu na ścianie powinna ściśle przylegać. Jeśli montując masz z tym problem, to znaczy, że pianka może nie być wystarczająco dobra.

Pianka wygłuszająca w pomieszczeniu, które służy do nagrywania to fundament, który gwarantuje dźwięk dobrej jakości. Korzystając z niej można wygłuszyć lekkie wady wokalne osoby, która śpiewa. Należy pamiętać, że to działa w dwie strony, dlatego pod żadnym pozorem nie można bagatelizować spraw związanych z wygłuszeniem.