Parametry stolarki do komór chłodniczych

W przemyśle realizowane są różne procesy, które wymagają zapewnienia odpowiedniej temperatury. W tym celu stosowane są sprzęty, urządzenia oraz układy automatyki mające to zapewnić. Dobrym przykładem jest chociażby przemysł spożywczy, który wymaga magazynowania produktów w odpowiednio niskich temperaturach. Żeby to osiągnąć wytycza się specjalne przestrzenie, w których ma panować zadana temperatura.

Jak wydzielić przestrzeń na komorę chłodniczą?

drzwi do komór chłodniczychMuszą być one odpowiednio duże żeby możliwym było magazynowanie większej ilości asortymentu. W takich miejscach koniecznie zastosowane muszą być wydajne agregaty chłodnicze, które umożliwią otrzymanie temperatury bliskiej zeru. Ważnym osprzętem są drzwi do komór chłodniczych, które muszą posiadać odpowiednie właściwości. Przede wszystkim muszą cechować się dobrą izolacyjnością co uniemożliwi wymianę temperatury pomiędzy odgrodzonymi przez nie pomieszczeniami. Są one przeważnie wykonywane ze stali oraz tworzyw sztucznych co zapewnia ich wysoką wytrzymałość mechaniczną. Na rynku dostępne są różne rozwiązania, które mogą być zastosowane w zależności od potrzeb i wielkości docelowej komory. Dostępne są między innymi drzwi jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe czy przesuwne. Dodatkowo do nich klient może domówić różnego rodzaju akcesoria, które pozwalają lepiej dopasować je do konkretnego zastosowania.

Niektóre z nich są wykonywane na zamówienie ponieważ mogą się one różnić wymiarami czy funkcjami. Jak widać w przypadku procesów, gdzie niezbędnym jest zapewnienie niskiej temperatury należy stosować osprzęt, który będzie w stanie zminimalizować wymianę energii pomiędzy pomieszczeniami. Ważną rolę odgrywają tutaj wszelkie elementy stolarki, które powinny posiadać jak najlepszą izolacyjność oraz wytrzymałość. Tylko w ten sposób zrealizować można pierwotne zadanie.