Odpowiednio dobrane kotły do warzenia

Z bratem Bartkiem od zawsze pasjonowaliśmy się alkoholami. Była to dla nas prawdziwa sztuka, która bezpośrednio uszczęśliwia ludzi w ich szarej codzienności. Szczególną uwagę przywiązywaliśmy do piwa, które jest lekkim alkoholem o dobrym smaku i gwarantującym rozluźnienie się. Ogromne ilości ludzi gustują w tym trunku, dlatego też chcieliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tej tradycji.

Wykorzystanie kotłów do warzenia piwa

kotły warzelne z mieszadłemPostanowiliśmy naszą pasję przekuć w coś realnego, tak abyśmy mieli realny wpływ na świat. Do tego celu postanowiliśmy otworzyć własny browar w którym tworzymy piwa kraftowe o bardzo wysokiej jakości. Poczynając od starannego dobrania składników najwyższej jakości, kończąc na profesjonalnym sprzęcie umożliwiającym przeprowadzenie procesów warzenia. Zajmujemy się tylko produkcją piwa, które trafia do okolicznych sklepów oraz realizowane jest bezpośrednio na zamówienie klienta. Do tego celu konieczne były kotły warzelne z mieszadłem, które świetnie nadają się do przyrządzania dobrego zacieru. Nasz powstaje z wykorzystaniem jak najlepszego słodu jaki możemy pozyskać. Dodajemy do niego różnego rodzaju aromaty korzenne oraz roślinne, dzięki czemu nasze piwa mają niepowtarzalny smak i zapach. Właściwy kocioł warzelny jest niesamowicie ważny, musi być tam stale utrzymana właściwa temperatura oraz ciśnienie, aby utrzymać jak najbardziej optymalne warunki warzenia takiego piwa. Dodatkowo nasze kotły posiadają mieszadła, dzięki którym zacier się nie przypala, a całość równomiernie się warzy. Dzięki temu piwo staje się gęstsze i nabiera głębszego, bardziej wyrazistego smaku, który chwalą sobie nasi klienci.

Ten niepowtarzalny smak zawdzięczamy właśnie odpowiedniemu procesowi warzenia, bez właściwego kotła by się to nie udało. Dlatego też była to bardzo przemyślana i dobra decyzja, która intensywnie się zwraca. Instalacja mieszadła w kotle jest ogromnym ułatwieniem i umożliwia uzyskać produkt jeszcze większej jakości.