Nowoczesne silniki do bram przesuwnych

Jeszcze do niedawna zdalnie otwierana brama była czymś, co kojarzy nam się głównie z luksusowymi posesjami, tudzież nowoczesnymi osiedlami strzeżonymi. Dziś z kolei coraz częściej stanowi codzienność spotykaną zarówno w miastach, jak i na wsiach. Silniki do bram przesuwnych są coraz tańsze, dzięki czemu każdy z nas może pozwolić sobie na taki komfort.

Zdalnie otwierana brama

niezawodny silnik do bramy przesuwnejPowiedzmy sobie szczerze – ile razy zostawialiśmy na noc samochód przed domem ponieważ wracając do domu po pracy byliśmy tak zmęczeni, że ostatnie co nam się chciało, to otwierać i zamykać za sobą dodatkowo bramę? Zwłaszcza, gdy na drugi dzień i tak jedziemy autem do pracy, albo też jeszcze tego samego dnia czeka nas jakaś wyprawa. Nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie, ale z pewnością bardziej wygodne. Można jednak rozwiązać całą sprawę w inny sposób kupując niezawodny silnik do bramy przesuwnej lub też tej skrzydłowej. Większość z nas jednak posiada już w tej chwili wygodną w otwieraniu i zamykaniu bramę przesuwną, lecz jak wiemy na dłuższą metę nieważne jak łatwo taka brama się otwiera. Czynność ta i tak jest dla nas męcząca. Automat do bramy przesuwnej rozwiąże ten problem ponieważ po jego zainstalowaniu brama zacznie otwierać i zamykać się zdalnie przy użyciu pilota. Jest to ogromny komfort, ale też zwiększenie naszego bezpieczeństwa.

Brama otwierana przy pomocy pilota to nie tylko wygoda, ale też dodatkowe zabezpieczenie posesji. Sygnał przepływający z pilota do bramy jest kodowany, a sam kod co jakiś czas się zmienia co minimalizuje ryzyko próby włamania się. Zabezpieczenia takiej bramy też znacznie ciężej jest pokonać osobie, która bez naszej zgody chciałaby wtargnąć na naszą posesję. Silniki do bram posiadają ponadto także specjalny czujnik, który dba o to, aby brama nie zaczęła się zamykać, gdy z niej korzystamy.