Naturalne kosmetyki dla każdego

Roślinne kosmetyki to nie nowość i na szczęście coraz więcej takich produktów pojawia się na sklepowych półkach, dając nam, konsumentom, wybór. Naturalne kosmetyki są polecane nie tylko dla osób, które chcą chronić planetę i oszczędzić cierpienia zwierzętom, ale również dla osób, które potrzebują delikatniejszej pielęgnacji ze względu na wrażliwą skórę. Naturalne kosmetyki są więc idealnym rozwiązaniem.

Delikatne i wegańskie kosmetyki do pielęgnacji

w pełni naturalne kosmetyki dla weganZarówno zwierzęce jak i roślinne  składniki w kosmetykach mogą być bardzo skuteczne w pielęgnacji naszej skóry. Jednak dla wielu, nie tylko dla wegan, lepsze są te pochodzenia roślinnego. Są one delikatne, ale jednocześnie skuteczne. Na przykład olejki roślinne łagodzą problemy skórne oraz pomagają odprężyć się podczas kąpieli czy pielęgnacji. W pełni naturalne kosmetyki dla wegan są też ekologiczne – jest to niemal nieodłączne, że wegańskie, nietestowane na zwierzętach i naturalne produkty są pakowane w opakowania, które nie zawierają plastiku. Kostki myjące, czyli mydła, szampony czy peelingi są pakowane w papier, a kremy i inne płynne produkty w szklane słoiczki. Jeśli już naturalne wegańskie kosmetyki są w plastikowym opakowaniu, najczęściej pochodzi on z recyklingu. Naturalne kosmetyki dla wegan to więc nie tylko korzyść dla nas samych, ale też pomoc środowisku. Niektórych przed spróbowaniem naturalnych produktów do pielęgnacji może odstraszyć cena. Dobrej jakości naturalne roślinne składniki wbrew pozorom kosztują więcej, niż te średniej jakości, chemiczne składniki.

Wegańskie kosmetyki to takie, które nie zawierają składników odzwierzęcych. Zamieniane są one na te pochodzenia roślinnego. Tak więc na przykład żele czy balsamy, które w składzie zawierały mleko kozie, w wegańskiej i naturalnej wersji będą produkowane z mlek roślinnych, na przykład z mleczka kokosowego lub owsianego.