Najlepsze samochody dla dzieci

 

Większość rodziców zabiera swoje pociechy na codzienne spacery, ponieważ ruch na świeżym powietrzu ma dla ich rozwoju duże znaczenie. Na taki spacer mogą zabrać ze sobą rowerki, hulajnogo, a nawet samochody elektryczne.

Jak wyglądają pojazdy dla dzieci?

samochody dla dzieci na pilotKiedyś maluchy mogły jedynie pomarzyć o zabawkach zasilanych elektrycznie, a tera jest to niemalże normą. Przeważnie są to samochody dla dzieci na pilot, którymi maluchy mogą samodzielnie kierować. Przede wszystkim mają rozmiar odpowiadający ich wiekowi i są dość proste w obsłudze. W sprzedaży znajdziemy najwięcej samochodów osobowych typu sedan, które mają niskie zawieszenie i małe koła. Takie modele świetnie się sprawdzają na równej nawierzchni takiej jak asfalt czy chodnik. Drugim rodzajem samochodów na akumulator są pojazdy terenowe z wysokim zawieszeniem i dużymi kołami, które są przeznaczone do pokonywania trawiastych, kamienistych, a nawet błotnistych nawierzchni. Wszystkie mają mocne silniki i wydajne akumulatory, które pozwalają na rozpędzenie się do maksymalnej prędkości kilku kilometrów na godzinę. Po naładowaniu akumulatora samochodem można jeździć nawet przez dwie godziny, także spokojnie to wystarczy na dłuższy spacer z maluchem. Samochody zasilane elektrycznie są przeznaczone dla dzieci od trzeciego roku życia, ponieważ wymagają samodzielnego kierowania, które może być zbyt skomplikowane dla młodszych maluchów. Poza samochodami na akumulator znajdziemy także motocykle, które działają na identycznej zasadzie.

Takie pojazdy można kupić w większości dobrych sklepów z zabawkami. Jednakże ich największy wybór i w najlepszych cenach znajdziemy w internecie. Najtańsze modele kosztują około kilkaset złotych, a najdroższe licencjonowane auta nawet dwa tysiące złotych.