Najlepsze badanie poligraficzne

 

Czym jest wariograf? Jak działa? Kiedy jest wykorzystywany? Odpowiedzi na te pytania większość z nas ogólnie zna, jednak niewiele osób, wie dokładnie na czym polega badanie poligraficzne i jaka jest jego skuteczność. Dlatego warto przybliżyć ten temat.

Na czym polega działanie wariografów?

wariograf badanieNiewielkie urządzenie z licznymi kabelkami zakończonymi czujnikami, które podłączą się do ciała badanej osoby, to wariograf. Oczywiście dzisiejsze modele znacznie różnią się od tych, które funkcjonowały jeszcze kilka dekad temu, choć ich działanie opiera się na tej samej zasadzie. Jeżeli interesuje nas wariograf badanie przy jego użyciu polega na rejestrowaniu reakcji fizjologicznych organizmu na bodźce zewnętrzne. Oznacza to, że w momencie zadawania pytania i udzielania na nie odpowiedzi, u badanej osoby pojawiają się jakieś emocje, zwłaszcza w chwili, kiedy chcą coś ukryć. Nasz organizm w takiej sytuacji reaguje nadmierną potliwością skóry czy przyśpieszonym biciem serca, a właśnie takie reakcje wychwytuje wariograf. Z tego względu oszukanie go jest bardzo trudne, a wręcz niemożliwe dla przeciętnej osoby. Skuteczność badania wariograficznego jest ustalona na podstawie wielu badań, które jednoznacznie potwierdzają, że może ona wynosić nawet dziewięćdziesiąt pięć procent. Jednak ta skuteczność w dużej mierze też zależy od sposobu przeprowadzenia badania. Dlatego też należy się im poddawać w Instytucie Badań Wariograficznych, który jest ogólnopolską instytucją zajmującą się takimi badaniami.

Dla większości z nas w życiu codziennym nie potrzebujemy sprawdzać naszych rozmówców wariografem, ponieważ robimy to na własną rękę. Jednak w takich kwestiach jak sprawa rozwodowa, gdzie trzeba jednoznacznie udowodnić lub zaprzeczyć zdradzie, badanie poligraficzne może być konieczne.

Więcej o badaniu wariografem znaleźć można na: https://bez-klamstw.pl/