Modne ściany z cegieł

W ostatnim czasie można zaobserwować jak zmieniają się nasze wnętrza w mieszkaniach czy domach. Bardzo modne stały się płytki ze starej cegły rozbiórkowej na ścianie w naszym salonie, przedpokoju czy też w kuchni. Takie płytki rozbiórkowe są spotykane także w nowocześnie urządzonych biurach, gabinetach lekarskich oraz hotelach czy pensjonatach. Wyglądają niezwykle efektownie i nowocześnie.

Cegła na ścianę do domu

płytki ze starej cegły rozbiórkowejCzerwone płytki ze starej cegły rozbiórkowej są najczęściej kupowane przez klientów marketów budowlanych. Klientów, podążających za panującą modą w architekturze i urządzaniu wnętrz. Najlepsze płytki pochodzą z rozbiórki historycznych budynków mieszkalnych. Wszystkie cegły są poddawane rygorystycznej selekcji, następnie są czyszczone pod wysokim ciśnieniem. Takie płytki są niezwykle wytrzymałe nawet na niekorzystne warunki atmosferyczne. Solidność tych płytek wzięła się z tego gdyż kiedyś wytwarzano cegły ze specjalnie sezonowanej gliny. Następnie taką cegłę formowano i wypalano w piecu. Płytki cięte z takiej cegły są odpowiednie do zastosowania w wewnątrz, jak i na zewnątrz. Płytki są cienkie lecz nie kruche. Oczywiście kupując płytki trzeba wziąć pod uwagę zapas w razie uszkodzenia. Najlepsze cegły stworzą surowy mur, który będzie wyglądał bardzo efektownie i naturalnie.

W nowoczesnych wnętrzach spotkać można nietuzinkowe rozwiązania. Do takich należy stara cegła, najlepiej z rozbiórki domów sprzed 1940r. Takie cegły są bardzo wytrzymałe i odporne na mróz czy słońce. Oczywiście cegła jest odpowiednio czyszczona. Im bardziej naturalna cegła tym efekt końcowy takiej ściany jest lepszy. Możemy je zamontować na kleju i wykończyć fugą lub bez niej. Cegły sprzedawane są w paczkach po 5 lub 10 sztuk, cena zależy od ich ilości.