Mocne wkręty do drewna

Śruby, śrubki, gwoździe oraz wkręty otaczają nas na każdym kroku. Ich obecności z reguły nawet nie zauważamy a to właśnie one zapewniają poprawne funkcjonowanie różnych maszyn i urządzeń. Wbrew pozorom jesteśmy od nich zależni bo gdyby nagle zbrakło śrub i wkrętów to większość urządzeń nagle by przestała pracować. Dobrze dobrane wkręty i śrubki to gwarancja poprawnej pracy całej maszyny.

Profesjonalne wkręty z główką TORX

wkręty na torxZarówno drobne prace w warsztacie i w mieszkaniu czy duże inwestycje budowlane są zawsze związane z wkrętami, gwoźdźmi lub śrubami. Jednymi z najpopularniejszych są wkręty do drewna. Wkręty na torx również możemy spotkać coraz częściej. Wyróżniają się one charakterystyczną główką poniżej której znajduje się stożkowe wykończenie. Tego typu wkręty są bardzo zachwalane przez budowlańców czy stolarzy z tego tytułu, że są niezwykle solidne i wygodne w użytkowaniu. Proces przykręcania wkręta z główką torx jest o tyle przyjemny, że końcówka z naszej wkrętarki idealnie dopasowuje się do wspomnianej główki co znacznie redukuje ryzyko poślizgu. W przypadku innych główek niekiedy bywa tak, że lekki poślizg powoduje uszkodzenie główki do tego stopnia, że konieczne jest użycie innego wkręta. W sprzedaży dostępne są również wkręty z główką torx ale z kołnierzem talerzykowym. Są one praktyczne z tego względu, że wykręcenie takiego wkręta nie pozostawia śladów na drewnie.

Do wkrętów na torx warto zakupić specjalne zaślepki. Są one szczególnie ważne w przypadku stolarzy, którzy wykonują estetyczne meble, półki czy dodatki. Zaślepka dobrana do koloru drewna bardzo skutecznie zakryje wkręt przez co jego obecność nie będzie zauważalna. Omawiany rodzaj wkrętów bez problemów zakupimy w większości dużych marketów budowlanych.