Manicure bez ostrych cążek do skórek?

 

Paznokcie to często nasza wizytówka. Niestety najczęściej dbają o nie kobiety, choć już coraz więcej panów zwraca uwagę na wygląd swoich dłoni. W salonach kosmetycznych spotkamy już nawet zabieg męskiego manicure, z którego panowie rzeczywiście korzystają. To szczególnie ważne w pracy biurowej, gdzie czyste i zadbane dłonie mogą zrobić to pierwsze dobre wrażenie.

Efekt manicure z profesjonalnymi cążkami do skórek

ostre profesjonalne cążki do skórekZwykle nie lubimy samodzielnie dbać o dłonie. Wykonanie manicure wymaga precyzji oraz sprawności manualnej obu dłoni, a często jedną mamy mniej aktywną. Możemy jednak skorzystać z pomocy wykwalifikowanego kosmetologa w gabinecie kosmetycznym. Podstawą dobrego manicure zawsze są odpowiednie narzędzia: pilnik, obcinacz do paznokci oraz ostre profesjonalne cążki do skórek. Dobre narzędzia znacznie ułatwiają zabieg i dają piękny efekt końcowy. Cążki do skórek warto mieć w domu, nawet jeśli korzystamy z zabiegów w salonie. Czasem przydają się do drobnych poprawek po kilku dniach, gdy skórki zaczynają odrastać. Najlepiej kupmy je w sklepie z zaopatrzeniem kosmetycznym, a jeśli nie mamy dostępu, to zapytajmy kosmetologa, jaką firmę w drogerii warto wybrać. W niektórych gabinetach poza cążkami używa się też frezarek. To urządzenie na kształt długopisu ze sterylną końcówką, która bardzo delikatnie ściera naskórek. Nie wycinamy go więc, a jedynie delikatnie przycieramy, co powoduje, że skórki wolniej odrastają. Wał okołopaznokciowy przygotowany frezarką docina się cążkami tam, gdzie większe skórki odstają.

Profesjonalnie wykonany manicure nie pozostawi na dłoni nawet najmniejszej skórki, która by raziła nasze oko czy drapała nas. Dłonie powinny być idealnie gładkie, paznokcie równo przypiłowane, a powierzchnia paznokcia wyrównana. To pożądany i prawidłowy efekt manicure podstawowego.