Listwy przysufitowe w niedużych pomieszczeniach

Jeśli planujesz remont podczas którego chciałabyś uzyskać efekt niewymuszonej elegancji, pomyśl o montażu listew przysufitowych, które sprawdzą się niezależnie od stylu mebli, które znajdą się w odświeżanym wnętrzu. Sprawdź jakie to proste i wygodne rozwiązanie.

Montaż listew przysufitowych

listwy przysufitoweBiałe, styropianowe listwy przysufitowe doskonale sprawdzą się w każdym, nawet najmniejszym wnętrzu. Dlatego cieszą się dużą popularnością wśród właścicieli niedużych domków jednorodzinnych oraz mieszkań w blokach i kamienicach. Jeśli zastanawiasz się skąd taki rozrzut w wysokości pomieszczeń może skutkować jednakowo trafionym efektem końcowym, to sekret tkwi w odpowiednim dobraniu szerokości listwy. Cienkie, 2,5 centymetrowe listy doskonale wykończą ścianę, a jeśli pierwszy raz samodzielnie malowałaś ściany farbą, wówczas pomogą ukryć niedogodności w newralgicznym miejscu, jakim jest załamanie między ścianą a sufitem. Ponadto listwy przysufitowe doskonale sprawdzą się zarówno z drewnianymi, bogato zdobionymi meblami będącymi kopiami antycznych szaf i komód jak i z nowoczesnymi formami charakterystycznymi dla modernistycznych mebli, ze skromnymi w formie kanapami. Dzieje się tak, ponieważ w sklepach jak i online można znaleźć różne wzory na listwach, tak więc bardziej zdobne wyżłobienia na listwach będą bardziej odpowiednie do wnętrz o klasycznym charakterze, natomiast minimalistyczne dekory przypadną do gustu amatorom stylu nowoczesnego.

Łatwy montaż listwy przysufitowej sprawia, że jest ona lepszym wyborem od trudnych w poprawnym nałożeniu na ścianę tapet. Natomiast efekt, jaki możesz uzyskać bez zatrudniania niesłownych ekip remontowych, jest wart poświęcenia odrobiny czasu na nałożenie kleju i dopasowanie listwy do twojej ściany.