Leczenie wypadania włosów

Wypadanie włosów staje się coraz częstszą dolegliwością wielu kobiet. Staramy się mu zapobiegać na różne sposoby, jednak nie zawsze jesteśmy w stanie tego dokonać na własną rękę. Obecnie na rynku jest wiele produktów redukujących wypadanie włosów w postaci odżywek, masek, a także szamponów. Możemy również stosować leki i suplementy diety.

Kto wyleczy wypadanie włosów?

wypadanie włosów leczenieDobre efekty dają również domowe sposoby na wypadanie włosów w postaci zmiany diety na bardziej urozmaiconą, a także suplementacja minerałów i mikroelementów. Jeśli chodzi o domowe sposoby to często kobiety wykorzystują olej rycynowy, arganowy, a także nasiona kozieradki, czy lnu. Niestety zdarza się, że także i te sposoby nie pomagają. Jeśli chodzi o wypadanie włosów leczenie warto zacząć od wizyty u specjalisty, czyli tak zwanego lekarza od włosów. Fachowo taki specjalista określany jest jako trycholog. Podczas wizyty w jego gabinecie będziemy mogli liczyć na profesjonalne badanie skóry głowy i ocenę cebulek włosowych na profesjonalnym, wysokiej jakości sprzęcie. Dzięki temu ten specjalista ma dokładny wgląd w to, w jaki sposób wygląda skóra naszej głowy. Często od tego specjalisty możemy wyjść z zaleceniami dotyczącymi zmiany diety, wprowadzeniem poszczególnych suplementów diety, a także ze zleceniem wykonania dodatkowych badań z krwi. Trycholog współpracuje z dietetykiem, endokrynologiem, a także z dermatologiem, dzięki czemu możemy liczyć na kompleksową ocenę stanu naszych włosów.

Taka wizyta trwa zazwyczaj około pół godziny, a my możemy liczyć na to, że zostaniemy dokładnie przebadani. Następnie otrzymamy zalecenia oraz wyznaczony zostanie termin kolejnej wizyty, aby ocenić postępy w leczeniu. Myślę, że jest to doskonała metoda na rozpoczęcie fachowego leczenia wypadania włosów. Na pewno szybko zauważymy rezultaty.